Zgjedhjet në Kosovë, të djelën balotazhi për Prishtinën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka mbyllur përgatitjet për balotazhin e së dielës që mbahet në 19 komuna. Nën mbikëqyrjen e policisë, materialet zgjedhore do të shpërndahen nesër në qendrat e votimit. Fushata zgjedhore këtë radhë zgjati 5 ditë. Gjatë këtij raundi të dytë, të drejtën të hedhin votën e tyre e kanë... ...

Operacioni anti-drogë ‘Smoke Snake’, Policia e Shetetit zbulon detajet

Policia e Shtetit jep detaje për operacionin ndërkombëtar anti-drogë të koduar “SMOKE SNAKE”, të ndërmarrë në Itali, në bashkëpunim me autoritetet shqiptare. Sot u ekzekutuan 21 prej 26 urdhër-arresteve të lëshuara nga Prokuroria e Napolit. Në pranga ranë 18 pjesëtarë italianë dhe 3 shqiptarë të bandës kriminale. Dy prej shqiptarëve janë arrestuar më herët gjatë... ...

Vritet shqiptari në Kretë nga fqinja 26-vjeçare

Një shtetas shqiptar është ekzekutuar prej fqinjës së tij ne ishullin e Kretës. Policia sqaron se autorja është 26 vjeç dhe një ditë më parë ishte ndaluar nga policia nën akuzën e prositucionit dhe në kohën që u lirua, po kthehej në banesë. Në rrethana që ende nuk dihen, ajo ka dëmtuar automjetin e viktimës,... ...

Sonte mrekullohuni me Superhënën…

Sot vjen superhëna, 30% më e shndritshme dhe 14% më e madhe, falë afërsisë me Tokën. E përshkruar si një hënë e plotë kastori, sateliti do të jetë mbi 226 mijë milje nga planeti ynë. Në Britani mund të shihet më mirë, duke iu dhënë mundësi britanikëve të bëjnë dhe fotot më të bukura. ...

Greqi, 1.800 të mitur në gjendje të rëndë!

Mbërritjet e fundit të emigrantëve në Greqi ka çuar në një rëndim të situatës dhe një mbipopullim të qendrave të pritjes në ishuj, ku 1.800 fëmijë të pashoqëruar jetojnë në kushte të rënda. Alarmi është dhënë nga “UNICEF”, sipas të cilit vetëm një e treta e fëmijëve merr strehim dhe asistencën e duhur. Agjencia e... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in