Humb jetën nga  koronavirusi gruaja shtatzënë në Kosovë, nuk arrin të mbijetojë as foshnja

Humb jetën nga koronavirusi gruaja shtatzënë në Kosovë, nuk arrin të mbijetojë as foshnja

Një lajm i hidhur vjen nga Klinika Infektive e Kosovës, ku një nënë shtatzënë ka humbur jetën për shkak të koronavirusit. Pacientja nga Gjakova ishte në javën e 28 të shtatzënisë, e si pasojë as foshnja nuk ka arritur të mbijetonte. 40-vjeçarja ka ndërruar jetë orët e para të mëngjesit të sotëm. “Klinika Infektive e... ...
“10 milion kush ma sjell kokën e Albin Kurtit”, kryeministri i Kosovës kërcënohet me jetë

“10 milion kush ma sjell kokën e Albin Kurtit”, kryeministri i Kosovës kërcënohet me jetë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar nëpërmjet rrjeteve sociale. Një përdorues i Facebook ka shkruar se ofron një shumë prej 10 milion për kokën e Kurtit. Madje, ai e ka krahasuar këtë të fundit me liderin kubanez, Fidel Castro. Reagimi i Vetëvendosje ka qenë i menjëhershëm, duke e denoncuar rastin si kërcënim... ...
Nuk kishte shfaqur simptoma, autopsia nxjerr shenja të Covid-19 në trupin e 44-vjeçarit nga Fieri

Nuk kishte shfaqur simptoma, autopsia nxjerr shenja të Covid-19 në trupin e 44-vjeçarit nga Fieri

Një 44-vjeçar nga Fieri, i cili jetonte në Kavadar të Maqedonisë së Veriut, u gjend i pajetë në banesën e tij më 1 prill. Në një lidhje me gazetaren e “Klan Maqedonia” për “Opinion”, kjo e fundit ka dhënë detaje të mëtejshme mbi ngjarjen. I ndjeri jetonte në banesë me disa shtetas të tjerë, të... ...
Djali i Alexander Vucic rezulton pozitiv me koronavirus

Djali i Alexander Vucic rezulton pozitiv me koronavirus

Presidenti serb, Alexander Vucic ka konfirmuar se djali i tij është prekur nga koronavirusi. Danilo Vucic gjendet aktualisht i shtruar në Klinikën Infektive në Beograd. “Kur filloi gjithçka, Danilo im më tha se dorëzimi nuk ishte një mundësi. Biri im është infektuar me koronavirus dhe gjendja e tij klinike është e tillë që ai u... ...
Çfarë pritet të ndodhë me Kosovën pas rrëzimit të qeverisë?

Çfarë pritet të ndodhë me Kosovën pas rrëzimit të qeverisë?

Pas vetëm 51 ditësh qeverisje, mbrëmjen e djeshme deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan pro mocionin e indikuar nga LDK për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Por, çfarë do të ndodhë tashmë me situatën politike në Kosovë? Presidenti Hashim Thaçi ka dy mundësi para vetes. Në bazë të Kushtetutës, Thaçit i lind e drejta... ...
Kosova në prag të rrëzimit të qeverisë, Kurti: “Është pazar presidencial për shkëmbim territoresh me Serbinë”

Kosova në prag të rrëzimit të qeverisë, Kurti: “Është pazar presidencial për shkëmbim territoresh me Serbinë”

Në kohën e pandemisë globale nga Covid-19, Kuvendi i Kosovës është në shqyrtim të mocionit për mosbesim ndaj qeverisë. Një propozim ky ardhur nga Grupi Parlamentar i Lëvizisje Demokratike të Kosovës, përbërë nga 44 deputetë. Gjatë seancës parlamentare, Albin Kurti theksoi ndër të tjera se e gjithë situata e krijuar vjen si pasojë e marrëveshjes... ...
Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Kosovë

Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Kosovë

Një nga të prekurit me koronavirus në Kosovë ka ndërruar jetë dhe lajmin e ka konfirmuar vetë familja e viktimës, e më pas autoritetet zyrtare. Bëhet fjalë për një 82-vjeçar nga fshati Dumnicë i Komunës së Podujevës. I moshuari vuante nga sëmundje të tjera kronike: kardiake dhe komplikacione në mushkëri. Deri më tani, numri i... ...
Tërmeti i fortë godet Kroacinë, qytetarët e Zagrebit dalin në rrugë nga paniku

Tërmeti i fortë godet Kroacinë, qytetarët e Zagrebit dalin në rrugë nga paniku

Një tërmet i fortë ka goditur Kroacinë, duke sjellë dëme të shumta materiale. Mësohet se magnituda e tërmetit ka qenë 5.3 e shkallës Rihter, me një thellësi prej 10 kilometrash nga sipërfaqja e tokës. Epiqendra në veri të Zagrebit ka bërë që shumë njerëz të dalin në rrugë, ndërsa shumë godina kanë pësuar dëme. Ministria... ...
Tërmeti i fortë godet Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në vendin tonë

Tërmeti i fortë godet Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në vendin tonë

Greqia është tronditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter. Me epiqendër 47 kilometra larg Janinës, lëkundjet janë ndierë edhe në Tiranë. Ora ka shënuar 01:49 minuta e mëngjesit, ndërsa nuk raportohet për dëme. Sipas të dhënave të fundit, mësohet se vatra e tërmetit ka qenë në afërsi të tokës, duke... ...
Albin Kurti shkarkon një nga Ministrat e kabinetit për përhapje paniku lidhur me Covid-19

Albin Kurti shkarkon një nga Ministrat e kabinetit për përhapje paniku lidhur me Covid-19

Kryeministri Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra Ministrin e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, pasi ky i fundit ka përhapur panik mbi gjendjen aktuale të koronavirusit në Kosovë. “Në këto rrethana jam i detyruar të veproj, andaj edhe kam vendosur të shkarkoj z. Veliu nga detyra e Ministrit të Ministrisë së Punëve... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in