“Edhe 100 teatro po të prishen, Robert Ndrenika ngre në këmbë 100 të tjerë”, Agron Llakaj i kundërpërgjigjet Mark Markut

“Edhe 100 teatro po të prishen, Robert Ndrenika ngre në këmbë 100 të tjerë”, Agron Llakaj i kundërpërgjigjet Mark Markut

Në një intervistë për “News24”, teksa ka folur për çështjen e Teatrit dhe protestat, Mark Marku ka përmendur edhe aktorin Robert Ndrenika. Marku e ka quajtur Ndrenikën “leckë të poshtëruar në prag të pleqërisë”. Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar Agron Llakaj. Ky i fundit ka thënë se Ndrenika është ikonë dhe se arti i... ...
Cilat janë planet e Ilda Bejlerit? Video surprizë në krah të Ardit Gjebreas

Cilat janë planet e Ilda Bejlerit? Video surprizë në krah të Ardit Gjebreas

Ilda Bejleri këtë sezon televiziv ishte e angazhuar në ekranin e Top Channel, në emisionin e ndjekur të sportit “Proçesi Sportiv”. Megjithatë duket se moderatorja ka edhe plane të tjera surprizë. Madje në një tjetër televizion. Në një video që ka ardhur në redaksinë e “News31”, Ilda shfaqet në krah të Ardit Gjebreas tek “E... ...
U arrestuan gjatë protestës për shembjen e Teatrit, gjykata liron kreun e Vetëvendosjes në Tiranë dhe 7 protestues të tjerë

U arrestuan gjatë protestës për shembjen e Teatrit, gjykata liron kreun e Vetëvendosjes në Tiranë dhe 7 protestues të tjerë

Tetë personat e arrestuar pas protestës për shembjen e Teatrit Kombëtar, në mes tyre anëtarë të shoqërisë civile, aktivistë dhe përfaqësues të Vetëvendosjes në Tiranë, kanë dalë sot para Gjykatës së Tiranës. Ata janë njohur me masën e sigurisë. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” me afat deri më 3 qershor për Erik... ...
33 epidemiologë të vijës së parë të luftës me Covid-19 nisin grevën, nuk morën pagat e premtuara

33 epidemiologë të vijës së parë të luftës me Covid-19 nisin grevën, nuk morën pagat e premtuara

Ditën e sotme 33 punonjës të Qendrës Shëndetësore Epidemiologjike kanë nisur grvën, pasi nuk kanë përfituar pagat e premtuarae për shërbimin në vijën e parë të luftës kundra Covid-19. Madje nuk janë paguar as për punën jashtë orarit. Zija Alhysa, kreu i Sindikatës së Shëndetësisë dhe punonjës pranë kësaj qendre, thonë se që prej 26... ...
“Ndërhyrje e paligjshme, Bashkia nuk e ka në pronësi godinën e Teatrit”, akuza të reja lidhur me vendimin e 17 majit

“Ndërhyrje e paligjshme, Bashkia nuk e ka në pronësi godinën e Teatrit”, akuza të reja lidhur me vendimin e 17 majit

Adriatik Llapaj e ka cilësuar të paligjshëm prishjen e godinës së Teatrit për një arsye në veçanti. Sipas tij, Bashkia ka marrë nën pronësi vetëm truallin dhe godinën e Teatrit Eksperimental, por jo atij Kombëtar. “Bashkia e Tiranës nuk është bërë asnjëherë pronare e asaj godine dhe ky është një ndër faktet e reja që... ...
Konfirmohen 15 raste të reja me Covid në vend, 78% të shëruar

Konfirmohen 15 raste të reja me Covid në vend, 78% të shëruar

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 15 raste të reja me Covid. Siç u bë e ditur edhe më herët nga “Top Channel”, 13 prej tyre janë komtakte të rasteve në fasonerinë e Durrësit. Mbi 78% rezultojnë të shëruar, ndërsa situata shihet drejt përmirësimit. Dr. Flutura Beqo ka dhënë detajet. NJOFTIMI Ju bëjmë me... ...
13 raste të reja konfirmohen në Durrës, të prekurit janë kontakte të punonjësve të fasonerisë

13 raste të reja konfirmohen në Durrës, të prekurit janë kontakte të punonjësve të fasonerisë

Ditët e fundit është shënuar numri më i ulët i të prekurve me Covid në vendin tonë. E djeshmja solli vetëm 1 rast të konfirmuar, por bilanci pritet të rritet sot. “Top Channel” bën me dije se në Durrës janë konfirmuar 13 raste të reja. Këto lidhen me personat që punonin në fasoneri, të cilët... ...
Gjergj Bojaxhiu: “Teatri tani do bëhet me lekët tona, do kemi edhe kullat nga mbrapa”

Gjergj Bojaxhiu: “Teatri tani do bëhet me lekët tona, do kemi edhe kullat nga mbrapa”

Në studion e “Opinion” në mbrëmjen e sotme është diskutuar shembja e godinës së Teatrit Kombëtar dhe projekti i  ri i tij. Përballë Zv.Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku, është Gjergj Bojaxhiu. Duke folur për mënyrën se si do financohet projekti i ri i teatrit, që tashmë është  një financim me fonde publike, Bojaxhi... ...
Fotoja e arrestimit të tij u bë virale, studenti i arteve: “Qëndrimi ynë ishte krejt paqësor, policia na largoi me forcë”

Fotoja e arrestimit të tij u bë virale, studenti i arteve: “Qëndrimi ynë ishte krejt paqësor, policia na largoi me forcë”

Blendi Shahu është njëri nga të rinjtë që policia arrestoi të dielën gjatë protestave spontane të qytetarëve pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Fotoja e tij, teksa efektivët e policisë e mbanin në tokë u bë virale në rrjetet sociale. Po ashtu babai i tij, ju drejtua kryeministrit Rama për lirimin e tij. Ai është një artist... ...
Kërcënohet me jetë kryeministri i Kosovës Albin Kurti!

Kërcënohet me jetë kryeministri i Kosovës Albin Kurti!

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot se ka marrë kërcënime me jetë nga një grup i ashtuquajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Me një reagim në “Facebook”, Kurti thekson se ky kërcënim nuk është ndaj tij, por në fakt ndaj Gjykatës Kushtetuese, pikërisht nga ata që janë të frikësuar nga drejtësia. Reagimi... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in