Erion Kristo i tha publikisht “Ik se na çave kokën”, reagon Pëllumb Pipero

Erion Kristo i tha publikisht “Ik se na çave kokën”, reagon Pëllumb Pipero

Erion Kristo së bashku me dhjetra qytetarë, ditën e djeshme protestuan tek Parku i Liqenit artificial. Shkak për këtë u bë vendimi i qeverisë për mbylljen e tij gjatë fundjavës. Ndër të tjera, Kristo është shprehur: “Po na racionohet ajri ore oooou, ja shikoje popullin, ca më tregoni mua ca kemi bërë ke ligj kemi... ...
Kryeqyteti me më shumë raste të reja, 177 persona aktivë me Covid në të gjithë vendin

Kryeqyteti me më shumë raste të reja, 177 persona aktivë me Covid në të gjithë vendin

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 9 raste rë reja me Covid në vendin tonë. Prej tyre, 5 në Tiranë, 3 në Durrës dhe 1 në Shkodër. Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme, një 64-vjeçare e prekur me Covid ka humbur jetën. Si pasojë, numri i viktimave në total ka shkuar në 32. Në kuadër... ...
(VIDEO) Sulmohet nga qeni gjatë xhirimeve të programit gazetarja e Top Channel

(VIDEO) Sulmohet nga qeni gjatë xhirimeve të programit gazetarja e Top Channel

Gazetarja e “Fshatrat e Shqipërisë”, Ilnisa Agolli, ka rrezikuar jetën në xhirimin e puntatës së radhës. Teksa po xhironin në Lurë, Agolli ka tentuar të përqafojë një qenë Sharri. Terri, qeni më i famshëm i zonës së veriut, nuk e ka mirëpritur gjestin e gazetares. Ndërsa kamerat po regjistronin momentin, Terri ka sulmuar Agollin. Në... ...
Shkon në 32 numri i viktimave nga koronavirusi, 64-vjeçarja ndërron jetë në spital

Shkon në 32 numri i viktimave nga koronavirusi, 64-vjeçarja ndërron jetë në spital

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë një 64-vjeçare nga Tirana. E ndjera është viktima e 32-të që ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë nëpërmjet një njoftimi zyrtar. 64-vjeçarja ishte shtruar prej tre javësh në spital. Ajo vuante nga limfoma e trurit dhe ishte në gjendje... ...
Bujar Asqeriu përlotet për Teatrin: ”U sulmua në mënyrë të pabesë, kur e shembën pata një problem kardiak”

Bujar Asqeriu përlotet për Teatrin: ”U sulmua në mënyrë të pabesë, kur e shembën pata një problem kardiak”

Aktori i njohur, Bujar Asqeriu ishte i ftuar ditën e sotme në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24. Ai ka folur për shembjen e Teatrit Kombëtar. Asqeriu sqaroi qëndrimin e tij për godinën ku ka lujatur për më shumë se 20 vite, tregoi si e përjetoi shembjen e tij. Madje la të kuptohet... ...
(Video) Erion Kristo dhe disa qytetarë të Tiranës “sfidojnë” rregullat e izolimit, futen te Parku i Liqenit

(Video) Erion Kristo dhe disa qytetarë të Tiranës “sfidojnë” rregullat e izolimit, futen te Parku i Liqenit

Pedagogu Erion Kristo dhe dhjetëra qytetarë të Tiranës kanë “sfiduar” rregullat e mbylljes në fundjavë. Ata kanë “hapur” parkun e Liqenit Artificial pasditen e sotme, i cili ishte bërë i pakalueshëm nga forcat e policisë. Kristo paralajmëroi më herët sot me anë të një postimi në Facebook se do të shkonte te Liqeni , pasi... ...
TikTok-ut nuk mund t’i rezistonte as kryeministri Rama

TikTok-ut nuk mund t’i rezistonte as kryeministri Rama

Rrjeti social TikTok është duke u përdorur masivisht. Ndoshta ndikoi karantina që njerëzit të provonin të bëheshin kreativë në plaftormën më argëtuese të momentit, por fakti është që të gjithë janë aty. Disa me shumë dhe disa me më pak sukses. Tani edhe kryeministri Rama nuk i ka rezistuar dot TikTok-ut. Nuk ka hapur një... ...
Epidemiologu shqiptar: “Hiqini dorezat po patët mundësi dhe lahuni në det”

Epidemiologu shqiptar: “Hiqini dorezat po patët mundësi dhe lahuni në det”

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti  ka ndarë me publikun dy studime të rëndësishme në lidhje me Covid-19. Sipas këtyre studimeve, njëra nga SHBA dhe tjetra nga Franca, koronavirusi nuk mund të transmetohet me lehtësi përmes prekjes së objekteve dhe deti nuk e përhap infeksionin. Lajmi i parë i mirë që publikon Alimehmeti është ai që vjen... ...
Tentoi të rrëmbente djalin 4-vjeçar, policia arreston autorin

Tentoi të rrëmbente djalin 4-vjeçar, policia arreston autorin

Mbrëmjen e djeshme, një person i paidentifikuar ka tentuar të rrëmbejë një djalë 4-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 17 në Korçë. Fëmija gjendej pranë së ëmës në momentin kur personi ka tentuar të rrëmbejë të miturin. Pak metra nga vendi i ngjarjes, autori është kapur nga banorët e lagjes. Ata kanë njoftuar policinë.... ...
Alfred Lela shpjegon pse i uli pantallonat në debatin me Ramën

Alfred Lela shpjegon pse i uli pantallonat në debatin me Ramën

Pak ditë më parë, gazetari Alfred Lela u përball me kryeministrin Rama në emisionin “Real Story”. Teksa ky i fundit refuzoi që policia të ketë udhtruar dhunë ndaj protestuesve për mbrojtjen e Teatrit, Lela i revoltuar uli pantallonat. Gazetari tregoi shenjat në këmbë, duke qenë se ai vetë ishte një nga të dhunuarit nga forcat... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in