Rikthim në normalitet, sot shënohet numri më i ulët i rasteve të reja në vendin tonë

Rikthim në normalitet, sot shënohet numri më i ulët i rasteve të reja në vendin tonë

Sot është shënuar numri më i ulët i të prekurve me Covid në vend. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar vetëm 4 raste të reja. Ndër to, 2 në Tiranë, 1 në Kamëz dhe 1 në Shkodër. Numrit të të shëruarve i janë shtuar gjithashtu 4 pacientë. Në kuadër të përditësimit të informacionit, Dr.... ...
Vijojnë aplikimet për pagën e luftës, Drejtoria e Tatimeve: “Këto janë 4 kategoritë që përfitojnë”

Vijojnë aplikimet për pagën e luftës, Drejtoria e Tatimeve: “Këto janë 4 kategoritë që përfitojnë”

Aplikimet për pagën e luftës vijojnë ende. Drejtoria e Tatimeve bën thirrje që subjektet të aplikojnë për punonjësit e tyre. Janë 4 kategori që përfitojnë nga kjo paketë. Kategoritë janë listuar si më poshtë. Të punësuarit e subjekteve me të ardhura vjetore mbi 14 000 000 (katërmbëdhjetë milionë) lekë, të mbyllura sipas Urdhrit/ave të MSHMS,... ...
Agjencia Kombëtare e Turizmit: “Plazhi nis në fund të majit, distanca që duhet të mbahet në çadra dhe në ujë”

Agjencia Kombëtare e Turizmit: “Plazhi nis në fund të majit, distanca që duhet të mbahet në çadra dhe në ujë”

Hapja e plazhit për të gjithë pushuesit pritet të ndodhë në fund të majit. Drejtoresha e “Agjencisë Kombëtare të Turizmit”, Kornelia Ferizaj, në një intervistë për Tv Klan tha se subjektet e plazhit në bashkëpunim me struktura akomoduese, kanë marrë masat që garantojnë distancimin fizik. Do të jetë vrojtuesi i plazhit ai që do të... ...
Më pak se 15% e pacientëve aktivë po marrin shërbim në spitale, Ministria jep të dhënat e fundit për Covid

Më pak se 15% e pacientëve aktivë po marrin shërbim në spitale, Ministria jep të dhënat e fundit për Covid

Ndër 170 teste të kryera në 24 orët e fundit, vetëm 12 qytetarë rezultojnë pozitivë me Covid. Prej tyre, 8 raste vijnë nga Tirana, 2 në Kamëz, 1 në Krujë dhe 1 në Fier. Më pak se 15% e pacientëve aktivë po marrin shërbim në spital. Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë Ju bëjmë me dije... ...
Futbollisti i Partizanit shoqërohet në polici pas sherrit me të dashurën

Futbollisti i Partizanit shoqërohet në polici pas sherrit me të dashurën

Futbollisti i Partizanit, venezueliani Aristoteles Romero është shoqëruar ditën e sotme në komisariatin numër 2 të kryeqytetit. Shkak është bërë një sherr i ashpër me të dashurën e tij. Tonet e larta dhe të bërtiturat kanë alarmuar fqinjët, të cilët kanë lajmëruar policinë. Venezueliani 24-vjeçar që te Partizani ka ardhur si huazim nga skuadra e... ...
Kryeministri Rama: “Drafti për legalizimin e Cannabis-it do jetë gati shumë shpejtë”

Kryeministri Rama: “Drafti për legalizimin e Cannabis-it do jetë gati shumë shpejtë”

Sot në Ditën e Evropës, kryeministri Edi Rama doli në një konferencës për shtyp me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca. Në selinë e BE-së në Tiranë, kreu i qeverisë dhe ambasadori folën për shumë çeshtje. Ndër të tjera Rama dha detaje të reja në lidhje me draftin që do ta bëjë kultivimin e Cannabis-it mjekësor të... ...
Shqipëria po i rikthehet normalitetit, vetëm 6 raste të reja dhe mbi 70% të shëruar

Shqipëria po i rikthehet normalitetit, vetëm 6 raste të reja dhe mbi 70% të shëruar

Në 24 orët e fundit, janë shënuar vetëm 6 raste të reja me Covid. Numri i të prekurve po pëson rënie, ndërsa mbi 70% e pacientëve rezultojnë të shëruar. Në kuadër të përditësimit të informacionit, Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet. Njoftimi i plotë: Ju bëjmë me dije të dhënat e 24... ...
Teatri Kombëtar kalon në pronësi të Bashkisë së Tiranës me vendim të Këshillit të Ministrave

Teatri Kombëtar kalon në pronësi të Bashkisë së Tiranës me vendim të Këshillit të Ministrave

Protestat lidhur me Teatrin Kombëtar vazhduan për gati dy vite. Ditën e sotme është marrë vendimi se si do të proçedohet më tej me godinën e teatrit. Sipas një vendimi të Këshillit të Ministrave, Teatri do t’i kalojë në pronësi Bashkisë së Tiranës. Përpos godinës, edhe sipërfaqja përreth do të jenë në emër të po... ...
Ministrja Manastirliu: “Kemi një datë për rihapjen e çerdheve dhe kopshteve”

Ministrja Manastirliu: “Kemi një datë për rihapjen e çerdheve dhe kopshteve”

Në një komunikim në Facebook, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha se ka një plan për rihapjen e çerdheve dhe kopshteve. Gjithçka do të shihet edhe më mirë në javët në vijim, bazuar në ecurinë e situatës aktuale. Manastirliu bëri me dije se 1 qershori mendohet si data e rihapjes së kopshteve dhe çerdheve. Plani... ...
Sandër Lleshaj: “Do të lirohen nga detyra policët mbi 55 vjeç”

Sandër Lleshaj: “Do të lirohen nga detyra policët mbi 55 vjeç”

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë që u zhvillua online ditën e sotme, ka deklaruar ndër të tjera se punonjësit në radhët e Policia së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat që janë mbi 55 vjeç, do të lirojnë vendet e tyre të punës.... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in