Zbardhet përgjimi i babait që ngacmoi seksualisht vajzën: “Është ndjenjë, s’e komandoj dot”

Zbardhet përgjimi i babait që ngacmoi seksualisht vajzën: “Është ndjenjë, s’e komandoj dot”

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Maliq të Korçës, ku një 37 vjeçar është arrestuar pasi ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij. 18 vjeçarja ka regjistruar të gjithë bisedën me të atin, i cili i kërkon të kryejnë marrëdhënie seksuale. Më pas ajo i është drejtuar policisë, ku ka denoncuar babain e saj.... ...
Ngjarje e rëndë në Korçë/ Ngacmoi seksualisht të bijën, arrestohet 37-vjeçari

Ngjarje e rëndë në Korçë/ Ngacmoi seksualisht të bijën, arrestohet 37-vjeçari

Një 37-vjeçar është arrestuar nga policia në Maliq të Korçës, pasi ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij 18-vjeçare. 37-vjeçari me inicialet R. M. ka rënë në pranga, ndërkohë materialet e hetimit i kanë kaluar Gjykatës së Korçës për veprime të mëtejshme. “BalkanWeb” ka zbuluar detaje nga ngjarja e rëndë. Sipas tyre vajza jetonte me të... ...
Kur pritet të nisin fluturimet me vendet e BE-së?

Kur pritet të nisin fluturimet me vendet e BE-së?

Si pasojë e pandemisë së koronavirusit, Shqipëria ndaloi të gjitha fluturimet nga aeroporti i Rinasit më 28 mars. Një pjesë e madhe e fluturimeve nga vendet europiane si Italia u ndaluan që më 10 mars. Po ashtu dhe “zona Schengen” në këtë moment është e mbyllur dhe pritet hapja e kufijve të vendeve të BE-së... ...
Arrestohet drejtori i një filiali banke në Tiranë, vodhi 30 mijë dollarë nga llogaria e një klienti

Arrestohet drejtori i një filiali banke në Tiranë, vodhi 30 mijë dollarë nga llogaria e një klienti

Drejtori i një filiali banke është vënë nën pranga ditën e sotme. Florant Nako, drejtor i një prej filialave të “Alpha Bank” akuzohet për shpërdorim detyre nga policia. Pas operacionit të koduar “Bankieri”, burimet zyrtare bëjnë me dije se 35-vjeçari ka vjedhur 30 mijë dollarë amerikanë nga llogaria e një klienti. “BalkanWeb” tregon se Nako... ...
Një grua shtatzënë rezulton pozitive me Covid, shtohen rastet në Berat

Një grua shtatzënë rezulton pozitive me Covid, shtohen rastet në Berat

Sot është dita e tretë që në vendin tonë konfirmohen vetëm 4 raste të reja me Covid. Ndër to, dy në Berat dhe dy në Tiranë. Mësohet se një nga të prekurit është edhe një grua shtatzënë. Në kuadër të përditësimit të informacionit, Dr. Flutra Beqo nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dha detajet... ...
Rregullat që duhet të zbatohen në kopshte dhe çerdhe pas rihapjes në 1 qershor

Rregullat që duhet të zbatohen në kopshte dhe çerdhe pas rihapjes në 1 qershor

Ministrja e Shëndetësië Manastirliu deklaroi disa ditë më parë se kopshtet dhe çerdhet do rihapeshin në datën 1 qershor. Ato kanë qënduar të mbyllura prej më shumë se 2 muajsh, së bashku me institucionet e tjera arsimore. Ndërkohë fëmijët do mund ta festojnë ditën e tyre me njëri-tjetrin. “Tv Klan” ka siguruar draft protokollin e specialistëve... ...
Çfarë do të ndodhë me palestrat, kur pritet të rihapen?

Çfarë do të ndodhë me palestrat, kur pritet të rihapen?

Një pjesë e madhe e bizneseve janë hapur në vendin tonë, pas mbylljes gati dy mujore për shkak të pandemisë. Nga java e ardhshme priten të hapen dhe baret e restorantet, nën masa të rrepta distancimi. Megjithatë deri më tani nuk ka informacion se ç’do të ndodhë me palestrat. Kjo pasi ato konsiderohen vende me... ...
Situata e Covid paraqitet e pandryshuar në vend, rreth 78% të pacientëve të shëruar

Situata e Covid paraqitet e pandryshuar në vend, rreth 78% të pacientëve të shëruar

Ashtu sikurse dje, edhe dita e sotme shënon vetëm 4 raste të reja me Covid-19. Numri në total i të prekurve ka arritur në 876. Deri më tani, 682 pacientë janë shëruar. Ndër rastet e reja, 2 vijnë nga Kruja, 1 në Tiranë dhe 1 në Berat. Në kuadër të përditësimit të informacionit, Dr. Rovena... ...
Qytetet e Evropës nga ku mund të udhëtoni si dhe oraret e fluturimeve

Qytetet e Evropës nga ku mund të udhëtoni si dhe oraret e fluturimeve

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë(MIE) ka publikuar sot kalendarin e riatdhesimeve për datat 14 deri në 20 maj. Datat dhe oraret e udhëtimeve vlejnë për të gjithë shqiptarët e bllokuar jashtë shtetit dhe anasjelltas. Udhëtimet do të realizohen nga Stambolli, Milano, Roma, Frankfurt-i, Zyrih-u, Paris-i dhe Londra drejt Tiranës ose anasjelltas. Sipas Syri.net shqiptarët do... ...
Rinisin udhëtimet me traget drejt Italisë, dy kategoritë që përfitojnë

Rinisin udhëtimet me traget drejt Italisë, dy kategoritë që përfitojnë

Duke filluar nga sot, do të rinisin udhëtimet me traget nga Durrësi drejt Barit. Për vetëm dy kategori njerëzish, qytetarët me nënshtetësi italiane dhe shqiptarët me leje qëndrimi në Itali. Sipas “Report Tv” ata do të mund të udhëtojnë vetëm në linjën Durrës-Bari. Lajmi është bërë i ditur nga kompanitë e trageteve në Durrës. Janë... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in