Mbyllet call center-i ne Laprakë, vatra e re e infeksionit me 15 të prekur nga Covid-19

Mbyllet call center-i ne Laprakë, vatra e re e infeksionit me 15 të prekur nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri pati një rritje të numrit të rasteve me Covid-19. 25 të infektuar, nga të cilët 15 vetëm në një call-center në Tiranë, kontake të një personi që është testuar pozitiv dy ditë më parë. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor e ka mbyllur këtë call center, vendim që erdhi menjëherë sapo... ...
Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore zbulon argumentat e ekspertëve të Ministrisë së Kulturës për prishjen e Teatrit Kombëtar

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore zbulon argumentat e ekspertëve të Ministrisë së Kulturës për prishjen e Teatrit Kombëtar

Ditën e djeshme “Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore” me anë të një postimi në rrjetet sociale zbuloi se cilët ishin anëtarët e komisionit të Ministrisë së Kulturës, që kanë bërë ekspertizën dhe kanë marrë vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Sipas tyre 7 “ekspertët” kanë vendosur në 2018-ën se Teatri nuk kishte asnjë vlerë... ...
Callcenter-i në Tiranë kthehet në vatrën e re të Covid, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend

Callcenter-i në Tiranë kthehet në vatrën e re të Covid, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend

Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve një pacient 69-vjeçar nga Tirana, me inicialet S.K., i cili po trajtohej në terapi intensive në spitalin infektiv. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të... ...
Presidenti Meta: “Kam prova që shembja e Teatrit i intereson lobit serb dhe pro rus në Washington”

Presidenti Meta: “Kam prova që shembja e Teatrit i intereson lobit serb dhe pro rus në Washington”

Presidenti i vendit, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion” se pas shembjes së Teatrit Kombëtar ka në fakt mjaft interesa të fshehta. Sipas tij, me shembjen e Teatrit synohet të krijohet destabilitet në Shqipëri, që siç tha i intereson lobit pro serb apo rus në Washington. Për këtë presidenti thotë... ...
Gazeta franceze “Le Monde”: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë nga qeveria, një “akt barbar”

Gazeta franceze “Le Monde”: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë nga qeveria, një “akt barbar”

“Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe forca të tejra shtetërore, për të shkatërruar një nga institucionet kulturore kryesore të vendit dhe një nga ndërtesat e pakta të vjetra në kryeqytetin e shqiptarëve, Tiranë”. Kështu e nis editorialin prestigjozja franceze “Le Monde”. Më pas ajo vazhdon duke bërë një pasqyrim të asaj që ka ndodhur... ...
“Situata është e qendrueshme”, Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat e fundit mbi situatën e Covid

“Situata është e qendrueshme”, Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat e fundit mbi situatën e Covid

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar vetëm 6 raste të reja. I njejtë është edhe numri i të shëruarve. Ministria e Shëndetësisë e ka cilësuar situatën si “të qendrueshme” përgjatë këtyre 14 ditëve. Në kuadër të përditësimit të informacionit, Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet si më poshtë. Ju informojmë... ...
Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Shembjes së godinës së Teatrit i është dedikuar një këngë nga Marco e Daria Zappa. Muzikantët kanë qenë prej vitesh të pranishëm në koncerte të ndryshme në Ballkan, përfshirë edhe në Shqipëri. Ata kanë zgjedhur fjalë prekëse për t’i kushtuar një kujtim ndryshe Teatrit. “Shuat një qiri që ndriçonte qytetin. Pse?”, është një nga vargjet... ...
Rregullat e reja, Rama njofton sërish fundjavën pa makina dhe se kur do hapen plazhet

Rregullat e reja, Rama njofton sërish fundjavën pa makina dhe se kur do hapen plazhet

Nëpërmjet një videoje në Facebook, kryeministri Rama ka bërë me dije se fundjavat e bllokuara do të vijojnë edhe për dy javë. Jo vetëm kaq, pasi ai ka dhënë një tjetër lajm për shqiptarët. Rama ka zbuluar rregullat e reja, duke deklaruar se e diela do të vazhdojë gjithmonë të jetë pa makina. Një “traditë”... ...
(VIDEO) Policët tentojnë ta largojnë nga lokali, regjisori i njohur përballet me ta me argumenta

(VIDEO) Policët tentojnë ta largojnë nga lokali, regjisori i njohur përballet me ta me argumenta

Sipas statusit në Facebook të kryeministrit Rama mbrëmjen e të premtes, fundjava do të ishte e kufizuar për zonat e kuqe. Kështu, të shtunën u lejuan të qendronin hapur vetëm pikat ushiqmore dhe farmacitë, ndërsa e diela u pretendua t’i përkiste izolimit total. Përveç bizneseve, qytetarët nuk i kanë zbatuar kufizimet e liri-daljes. Regjisori i... ...
Vetëvritet 21-vjeçarja në Korçe, 1 vit më parë kishte denoncuar djalin e xhaxhait për përdhunim

Vetëvritet 21-vjeçarja në Korçe, 1 vit më parë kishte denoncuar djalin e xhaxhait për përdhunim

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Korçë. Një vajzë është gjetur e vetëvarur në banesën e saj, në fshatin Orman. 21-vjeçarja me inicialet A.M, mësohet se është gjetur brenda banesës nga familjarët e saj. Shkaku që e ka çuar të renë të marrë këtë veprim ekstrem ende nuk dihet, ndërkohë që grupi hetimor vazhdon... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in