Ushqimet që ju pengojnë për të pasur një bark të sheshtë


Ëndrra e çdo femre. Jo nuk janë rrobat, makinat, telefoni apo paratë. Është barku i sheshtë.

Disa zgjedhin palestrën, ndërsa të tjera kujdesen me ushqimet që konsumojnë. Nëse përtoni të shkoni në palestër, dhe doni ti bini rrugës më të shkurtër, ju tregojmë se cilat ushqimet duhet ti eleminoni për të pasur një bark perfekt.

Pijet me gaz– Janë ato që fryjnë stomakun tuaj. Ajo që duhet të bëni është të pini vetëm ujë dhe lëngje frutash të freskëta.

Alkooli-Duhet të dini se produktet alkoolike ju shëndoshin! Duhet ta mblidhni mendjen mirë dhe ti rezistoni pijeve që miqtë ju ofrojnë. Mendoni benefitet tek barku!

Buka– Nëse konsumohet në mëngjes, buka ju shëndosh. Do të bëni më mirë nëse do e zëvendësoni me ndonjë gjë tjetër. Konsumoni frutat.

Djathi-Është i mbushur me kalori dhe yndyrna. Mbajeni sa më larg vetes tuaj, nëse doni trupin e ëndrrave.

Ushqimet që ju pengojnë për të pasur një bark të sheshtë

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in