Pse duhet të udhëtoni dhe të bëni pushime vetëm të paktën njëherë në jetë?

Pse duhet të udhëtoni dhe të bëni pushime vetëm të paktën njëherë në jetë?

Zakonisht udhëtimet dhe pushimet i mendojmë si mundësia më e mirë për t’u mbledhur me miqtë apo familjet e për t’i shijuar. Shumë pak persona preferojnë pushimet vetëm, gjë që u vërtetua dhe nga sondazhi i News31.al. Ka disa arsye pse kjo gjë duhet të ndryshojë dhe të udhëtoni vetëm të paktën një herë në... ...
Plazhet mbushen me vizitorë, banorët të shqetësuar: “Nuk e mendojnë çfarë po bëjnë, nuk ka sens!”

Plazhet mbushen me vizitorë, banorët të shqetësuar: “Nuk e mendojnë çfarë po bëjnë, nuk ka sens!”

Mijëra britanikë i janë drejtuar plazheve vendase për të shijuar ditët e nxehta. Fotografitë po qarkullojnë kudo në rrjet, ku plazhet duken të mbushura plot me njerëz. Edhe pse disa individë janë përpjekur të ruajnë distancimin social për shkak të pandemisë, drejtuesit e plazheve bënë me dije se ishte shumë e vështirë kontrolli i njerëzve.... ...
WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë

Aplikacioni WhatsApp do të ndalojë së funksionuar në miliona modele të iPhone dhe Android. Ky rrjet nuk do të jetë më i disponueshëm në versionet 2.3.7 dhe më të vjetër se kaq në pajisjet Android për shkak të sistemeve operative të vjetra. Ndërsa celularët iPhone me sistem IOS 8 dhe më të vjetër do të... ...
5 arsyet përse duhet të ndajmë të njëjtin mendim me Lori Hoxhën përsa i përket pushimeve verore

5 arsyet përse duhet të ndajmë të njëjtin mendim me Lori Hoxhën përsa i përket pushimeve verore

Pushimet e verës janë më afër nga se duken dhe me siguri një pjesë e juaja ka nisur menjëherë të planifikojë destinacionin e radhës. Sidoqoftë, preferencat e gjithësecilit ndryshojnë për zgjedhjen e vendit ideal të pushimeve dhe rrallë herë ndodh që një rekomandim t’I përshtatet të gjithve. Megjithatë, mund t’ju themi se sugjerimi I Lori... ...
Jo shumë larg nesh! Ky shtet cilësohet si më i miri në botë

Jo shumë larg nesh! Ky shtet cilësohet si më i miri në botë

Për të tretën herë, Zvicra konsiderohet si shteti më i mirë në botë. Zvicra mban pozicionin e saj të përgjithshëm në vendin e parë, sipas një raporti botëror të më shumë se 20 mijë njerëzve. Për vitin 2019, Japonia tashmë ndodhet në vendin e dytë, pasohet nga Kanadaja, Gjermania dhe Mbretëria e Bashkuar që janë... ...
Destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë 2019-ës!

Destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë 2019-ës!

Viti 2019-të duhet të jetë viti i udhëtimeve, dhe duhet të konsideroni çdo muaj si një mundësi për aventura të reja. Por para se të rezervoni udhëtimin tuaj të ardhshëm, mbani mend se disa destinacione që janë më të mira për portofolin tuaj sesa disa të tjera. Mos u mendoni gjatë se ku mund të... ...
Kush ka në plan të shpërngulet? Ky shtet po dhuron shtëpitë që janë bosh

Kush ka në plan të shpërngulet? Ky shtet po dhuron shtëpitë që janë bosh

Japonia po përballet me një problem shumë serioz kohët e fundit. Ka më shumë shtëpi se sa popullsi. Në vitin 2013, ka pasur 61 milionë shtëpi dhe 52 milionë familje, sipas Forumit të Politikave të Japonisë, dhe situata sa vjen edhe po përkeqësohet. Popullsia e Japonisë pritet të ulet nga 127 milion në 88 milion... ...
Mos planifikoni të jetoni në këto shtete pasi janë më të mërzitshmet në Amerikë

Mos planifikoni të jetoni në këto shtete pasi janë më të mërzitshmet në Amerikë

Nëse mendoni se në këto shtete të Amerikës do të ketë festa në plazh, bare hapur gjatë gjithë natës apo diçka për të bërë gjatë ditës, e keni shumë gabim. Nuk do të gjeni asnjë nga këto gjëra në shtetet më poshte të cilat janë cilësuar si më të mërzitshmet në Amerikë. Këto janë shtetet... ...
Nuk keni nevojë të vazhdoni të kërkoni! Këto janë vendet ideale për pushimet e 2019-ës

Nuk keni nevojë të vazhdoni të kërkoni! Këto janë vendet ideale për pushimet e 2019-ës

Keni nevojë për ide pushimi për vitin e ardhshëm? Lista e realizuar nga “Lonely Planet” për vitin 2019 sipas ekspertëve të tyre të udhëtimit kanë nxjerr në pah vendet të cilat duhen vizituar. Këtë vit, lista e tyre përfshin 10 qytete të shkëlqyera, 10 vende emocionuese, 10 destinacione me vlerë të madhe dhe 10 rajone që... ...
(FOTO)-Vendet e fshehura të cilat bota akoma nuk i ka zbuluar!

(FOTO)-Vendet e fshehura të cilat bota akoma nuk i ka zbuluar!

Doni të largohemi nga të gjithë dhe gjithcka që ju rrethon? Për këtë ikje të shpejtë nga realiteti, një nga autorët e “Udhëtimeve sekrete të një jetese: 500 vendet më të mira për udhëtime në botë” Joe Yogerst na tregon destinacione të fshehura që nuk janë shumë të njohura për njerëzit, dhe aspak të populluara.... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in