(VIDEO) Ky është krevati që mund t’ju shpëtojë jetën në rast tërmeti

(VIDEO) Ky është krevati që mund t’ju shpëtojë jetën në rast tërmeti

Kur tragjeditë natyrore ndodhin e vetmja gjë që na vjen në mendje është se si ti bëjmë ballë herës tjetër dhe si ta përballojmë. Tërmeti i 26 nëntorit që ndodhi në Shqipëri ishte aq fatal dhe i paparashikueshëm sa njerëzit nuk kishin se çfarë të bënin për të shpëtuar veçse të largoheshin nga banesat e... ...
Përpara se të jetë tepër vonë bëni mirë të bëni këtë gjë që tani në WhatsApp

Përpara se të jetë tepër vonë bëni mirë të bëni këtë gjë që tani në WhatsApp

Kompania e WhatsApp i bën thirrje të gjithë përdoruesve të tyre që të përditësojnë versionin më të fundit të aplikacionit. Ky paralajmërim vjen për shkak të frikës së një virusi nga i cili janë të rrezikuar pajisjet telefonike pas dobësimit të sigurisë së tyre. Kjo po i lejon hakerat të ndërhyjnë në telefonin tuaj, thjesht... ...
Si mund të ndikojë heqja e “like” nga Instagrami në shëndetin tuaj mendor

Si mund të ndikojë heqja e “like” nga Instagrami në shëndetin tuaj mendor

Instagrami është rrjeti social që ka mbërthyer miliona njerëz pas ekranit të telefonit. Ky rrjet i cili flet vetëm me fotografi dhe video, është aplikacioni që ka ndryshuar mënyrën se si jetojnë njerëzit sot. Disa muaj më parë u tha se “Instagram”, do të bëjë ndryshimin drastik dhe do të zhdukë pëlqimet për postimet, duke... ...
“Facebook” me ndryshime të reja, sjell opsionin që na duhej më së shumti

“Facebook” me ndryshime të reja, sjell opsionin që na duhej më së shumti

‘’Facebook’’ ka sjellë një opsion të ri, i cili i ndihmon përdoruesit e tij të jenë më të shëndetshëm. Ky aplikacion quhet “Preventive Healthcare” dhe është një opsion që ‘’Facebook’’ ka krijuar për parandalimit e sëmundjeve të zemrës, tumorit dhe sëmundjeve sezonale. Aplikacioni në fjalë do t’i ndihmojë përdoruesit që të ndjekin hap pas hapi... ...
15 aplikacionet e rrezikshme që duhet t’i fshini menjëherë nga telefoni juaj

15 aplikacionet e rrezikshme që duhet t’i fshini menjëherë nga telefoni juaj

Telefonat Android duket se dëmtohen lehtë nga disa aplikacione që për disa janë tepër të dobishme. Ekipi “Sophos” ka renditur 15 aplikacionet të cilat dëmtojnë celularët. Këto aplikacione udhëzojnë përdoruesit për të instaluar shërbime të ndryshme. Aplikacioni zhduket, nuk e shikoni më, por në realitet është në punë, i maskuar me një emër sistemi, duke... ...
Filtrat që promovojnë kirurgjinë estetike hiqen nga Instagrami, dëmtojnë shëndetin mendor

Filtrat që promovojnë kirurgjinë estetike hiqen nga Instagrami, dëmtojnë shëndetin mendor

Filtrat që ngjasojnë sikur kemi bërë ndërhyrje në fytyrë do hiqen nga Instagrami! Ky ndryshim vjen për shkak të shqetësimeve se këto filtra dëmtojnë shëndetin mendor të njerëzve. Studiuesit kanë sugjeruar se filtrat, që ndryshojnë fytyrën, mund t’i bëjnë njerëzit të ndjehen më keq në lidhje me mënyrën se si duken. Heqja e të gjithë... ...
Nuk do mund të shohim çfarë pëlqen fiksimi! Instagram heq opsionin më të përdorur

Nuk do mund të shohim çfarë pëlqen fiksimi! Instagram heq opsionin më të përdorur

Nëse do duhej të zgjidhnim mes opsioneve të preferuar në Instagram, me siguri shumica prej nesh do zgjidhnin “Following activity”. Fatkeqësisht, këtë opsion nuk do mund ta përdorim më. Instagram ka vendosur që këtë opsion ashtu si disa të tjerë, ta largojë nga sistemi. Askush s’do të mund të shohë më aktivitetin e dikujt tjetër,... ...
Instagram vjen me risi, shton opsionin që ndalon komentet fyese

Instagram vjen me risi, shton opsionin që ndalon komentet fyese

Tjetër muaj, tjetër ndryshim! Këtë rradhë Instagram ka shtuar opsionin “Restrict” e cila lejon përdoruesit të mos marrin komente fyese në fotot e tyre. Ky opsion do të aktivizohet për përdorues specifik duke lëvizur majtas një komenti, duke shkuar tek privacy settings ose duke e bërë këtë gjë tek llogaria e personit. Në këtë mënyrë... ...
Na vjen keq! Tani e tutje nuk duhet të përdorni karikuesin e të tjerëve

Na vjen keq! Tani e tutje nuk duhet të përdorni karikuesin e të tjerëve

Bateria e telefonit është “halli” i përditshëm i gati çdo njeriu. Shpesh herë detyrohemi t’ja marrim borxh dikujt karikusin për të rimbushur celularin. Mesa duket kjo zgjidhje nuk është më e mira e mundshme, të paktën sipas ekspertëve të sigurisë. Ekspertët këshillojnë që t’i ruani fishat e karikuesve njëlloj si fjalëkalimet. Charles Henderson i cili... ...
Apple lançon 3 iPhone të rinj, mësoni çmimet dhe versionet e tyre

Apple lançon 3 iPhone të rinj, mësoni çmimet dhe versionet e tyre

Ditën e djeshme kompania “Apple” ka prezantuar krijimet e saj më të fundit. iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max janë pajisjet më të reja dhe më të sofistikuara mobile të Apple. Telefonat do të dalin në shitje më 20 shtator, ndërsa porositë mund të bëhen nga 13 shtatori. Në Shtetet e... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in