Përballja Andorra-Shqipëri, Armando Sadiku çel rezultatin

Përballja Andorra-Shqipëri, Armando Sadiku çel rezultatin

Mbyllet në favor të kuq e zinjve pjesa e parë e ndjeshjes Andorra – Shqipëri. Armando Sadiku ka përfituar në maksimum nga një gafë e portierit të Andorrës dhe me portën e boshatisur e ka pasur të lehtë të shënojë. Minuta e 21-të, kuqezinjtë në epërsi. Andorra dhe Shqipëria luajnë në “Estadi Nacional” të shtetit... ...
“I preferuari” De Biazit, Bulku flet për herë të parë si trajner

“I preferuari” De Biazit, Bulku flet për herë të parë si trajner

Ervin Bulku është njeriu që mori mbi super përgjegjësinë për të nxjerrë Kombëtaren Shqiptare nga momenti i vështirë që po kalon, pas humbjes me Turqinë dhe shkarkimit të trajnerit Panucci. Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Andorrën, Bulku theksoi rëndësinë e sfidës së nesërme dhe kërkoi nga skuadra që të japë maksimumin... ...
Jo vetëm Edi Reja! Këta janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Jo vetëm Edi Reja! Këta janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Pasi vendosi të shkarkojë Panuccin, presidenti i FSHF-së Armand Duka, së bashku me stafin e tij të bashkëpunëtorëve, janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër, që do të ulet në stolin e kuqezinjve. Sfida e nesërme në Andorra i është besuar ndihmësit të Panuccit, Ervin Bulku, i cili do të asistohet edhe... ...
Humbja me Turqinë, FSHF ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Panucci

Humbja me Turqinë, FSHF ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. “E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe... ...
Turqit “pushtojnë” Shkodrën, 0-2 në “Loro Boriçi”

Turqit “pushtojnë” Shkodrën, 0-2 në “Loro Boriçi”

Shqipëria e ka nisur me humbje rrugëtimin për në “Euro2020”, pasi që në ndeshjen e parë kualifikuese kundër Turqisë, është mposhtur 2-0 në “Loro Boriçi”. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe krijuan disa mundësi të mira shënimi në pjesën e parë, kur fillimisht Balaj dhe më pas Balliu e Uzuni, e panë veten të... ...
Starton sot misioni Euro 2020, Shqipëria kërkon fitoren ndaj Turqisë

Starton sot misioni Euro 2020, Shqipëria kërkon fitoren ndaj Turqisë

Kanë mbetur vetëm pak orë nga starti i sfidës Shqipëri-Turqi, e cila do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës dhe do të jetë e para e edicionit eliminator Euro 2020, për kuqezinjtë e Panuccit. Kristian Panuçi ka shuar edhe dyshimet e tij të fundit në lidhje me formacionin që do të zbresë në... ...
Po kur Messi të lërë futbollin? Superideja e Spanjës “Ta klonojmë”

Po kur Messi të lërë futbollin? Superideja e Spanjës “Ta klonojmë”

Prej disa vitesh tanimë Lionel Messi është kthyer në një nga “legjendat” e futbollit. Madje shumë prej tifozerisë e kanë konsideruar si më të mirin e të gjitha kohrave në futboll. Por teksa vitet kalojnë, ka diçka që shqetëson të gjithë fansat e tij dhe jo vetëm. Edhe pse çdo ditë dalin talente të shumtë... ...
Në prag eliminatoresh, Panucci pezullon Strakoshën nga kombëtarja

Në prag eliminatoresh, Panucci pezullon Strakoshën nga kombëtarja

Në prag të dy ndeshjeve eliminatore për Euro 2020 të kombëtares, trajneri Kristian Panuçi përdor linjën e ashpër ndaj futbollistëve që thyejnë rregullat në ekip. Burime mediatike raportojnë se Thomas Strakosha është pezulluar dhe nuk do të jetë pjesë e kombëtares për ndeshjet e këtij muaji, kundër Turqisë e Andorrës! Portieri kuqezi luajti këtë të... ...
FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube dhe datën zyrtare të startimit të tij

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube dhe datën zyrtare të startimit të tij

Federata Ndërkombëtare e Futbollit miratoi formatin e ri të Botërorit të klubeve, që do të nisë të zbatohet në vitin 2021. Ky turne parashikon pjesëmarrjen e 24 klubeve, do të zhvillohet një herë në 4 vjet dhe do të zëvendësojë Kupën e Konfederatave. Ishte vetë presidenti i FIFA, Gianni Infantino që konfirmoi nisjen e organizimit... ...
Lorik Cana: Nuk e shoh veten si trajner të Kombëtares

Lorik Cana: Nuk e shoh veten si trajner të Kombëtares

Të gjithë tifozët e Kombëtares kuqezi ëndërrojnë një ditë ta shohin Lorik Canën në krye të stolit të Shqipërisë. Por ish kapiteni i përfaqësueses sonë nuk e ka ndërmend diçka të tillë. I pyetur nga gazeta franceze “Le Parisien” për të ardhmen e tij, Cana “zhgënjen” tifozët kuqezi, kur thotë se nuk e imagjinon veten... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in