Mbeti i paralizuar 20 vite më parë, Andi Lila i dhuron shtëpi të re futbollistit legjendar

Mbeti i paralizuar 20 vite më parë, Andi Lila i dhuron shtëpi të re futbollistit legjendar

Rrallë herë mund të ndodhë që një personazh publik, sidomos një futbollist profesionist me një karrierë të gjatë, të surprizojë idhullin e tij të fëmijërisë. Andi Lila, zgjodhi programin “Dua të të bëj të lumtur”, për të takuar për herë të parë heroin e tij, ish-futbollistin Altin Rrica. Në studion e programit Lila rrëfeu historinë...
Zyrtare: Europiani i futbollit shtyhet për në verën e vitit 2021, të gjitha vendimet e UEFA-s

Zyrtare: Europiani i futbollit shtyhet për në verën e vitit 2021, të gjitha vendimet e UEFA-s

Ajo që flitej prej ditësh tashmë është zyrtare, Kampionti Europian i Futbollit shtyhet për në verën e vitit të ardhshëm. Konfirmimi ka ardhur nga Federata Shqiptare e Futbollit, pas video-konferencës së realizuar me zyrtarët e UEFAS-s: ‘Prej mëngjesit të sotëm, UEFA ka nisur një sërë video-konferencash me Federatat anëtare, ligat dhe sindikatat e futbollistëve për...
“Skandali i Duty Free” Cila është kompania që po mbrohet nga ambasada e SHBA-ve dhe a është vërtetë amerikane kjo kompani?

“Skandali i Duty Free” Cila është kompania që po mbrohet nga ambasada e SHBA-ve dhe a është vërtetë amerikane kjo kompani?

Prej disa muajsh tashmë po ndiqet në media të ndryshme çështja e “skandalit të duty free” në hapësirën e aeroportit ndërkombëtar të Tiranës. Për këtë çështjr ka patur në mënyrë të papritur edhe disa reagime nga ambasada amerikane që pretendon përmes titullares së saj Yuri Kim se ka patur përpjekje për të cenuar interesat e...
UEFA trondit Manchester City-n, jashtë Champions League për dy sezone

UEFA trondit Manchester City-n, jashtë Champions League për dy sezone

UEFA ka tronditur botën e futbollit me vendimim e fundit të saj, teksa ka zyrtarizuar dënimin për klubin kampion të Anglisë. Manchester City dënohet me lënien jashtë Champions League, kompeticionit më të rëndësishëm europian për klubet, për dy sezone dhe me 30 milionë euro gjobë. Qeveria e futbollit e ka marrë këtë vendim pas hetimit...
Bojkot te Skënderbeu, lojtarët braktisin stërvitjen se nuk janë paguar

Bojkot te Skënderbeu, lojtarët braktisin stërvitjen se nuk janë paguar

Lojtarët e Skënderbeut kanë bojkotuar seancën e fundit stërvitore pasi nuk paguhen prej muajsh. Lojtarët janë paraqitur si gjithnjë në stadium, por trajneri Ilir Daja ka mbetur i befasuar kur është njohur me vendimin e tyre. Futbollistët kanë qenë të veshur me uniformat e tyre të stërvitjes, por nuk jane ndërruar. Trajneri Daja është përpjekur...
Skuadra e futbollit në Rumani solidarizohet me të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, bëjnë gjestin e veçantë para ndeshjeve

Skuadra e futbollit në Rumani solidarizohet me të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, bëjnë gjestin e veçantë para ndeshjeve

Kanë qenë të shumta vendet që janë solidarizuar me Shqipërinë, pas tërmetit të fuqishëm me 26 nëntor që la disa viktima dhe qindra të plagosur. Rumania jo vetëm që solli në kohë rekord ekipet e kërkim-shpëtimit në Shqipëri, dërgoi tre herë ndihma, por edhe Liga Profesionist e Futbollit të këtij shteti i është bashkuar thirrjes...
Renato Mekolli ka një arsye pse merr bukë me vete në punë dhe “nuk i vëmë faj” aspak

Renato Mekolli ka një arsye pse merr bukë me vete në punë dhe “nuk i vëmë faj” aspak

Renato Mekolli nuk i është bashkuar nismës së Erion Veliaj për të marrë bukën me vete në shkollë. Edhe pse me enë ushqimi me vete në ambientet e Top Channel, “Djalli” i “Hell’s Kitchen” na kujton se kjo nuk është hera e parë që i drejtohet kësaj zgjedhje. Nga fotot e postuara gjatë verës, kemi...
Dhuna në derbi, FSHF merr vendimin e rëndësishëm!

Dhuna në derbi, FSHF merr vendimin e rëndësishëm!

Pas dhunës në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, Komisioni Disiplinës ka dhënë vendimin, duke dënuar të dy klubet e kryeqytetiti. Sigurisht, në rolin e organizatorëve, ndëshkimi për bardheblutë ka qenë më i rëndë. Ja vendimi i plotë I Komisionit të Disiplinës në FSHF për ngjarjen e rëndë. Vendimi vjen si më poshtë: Për tifozët “Ultras”...
Para ndeshjes Shqipëri-Islandë, Ilir Meta bën thirrje për mbështetje: “Kombëtarja po rigjen vetveten…”

Para ndeshjes Shqipëri-Islandë, Ilir Meta bën thirrje për mbështetje: “Kombëtarja po rigjen vetveten…”

Djemtë e Kombëtares Shqiptare do të zbresin sot në mbrëmje në fushën e “Elbasan Arena” në ndeshjen kundër Islandën. Pas një përfaqësimi jo edhe aq dinjitoz përballë Francës, ekipi do të mundohen të përmbysin rezultatin duke marrë tre pikët përballë Islandës. E padyshim, ajo çfarë është më e rëndësishmja për ta, përpara nisjes së kësaj...
Francezët ngatërruan himnin shqiptar në stadium, Macron i kërkon falje Ramës për incidentin

Francezët ngatërruan himnin shqiptar në stadium, Macron i kërkon falje Ramës për incidentin

Presidenti francez Emanuel Macron ka kërkuar ndjesë pas episodit të turpshëm mbrëmjen e djeshme në Francë, ku u ngatërrua himni i kombëtares shqiptare me atë të Andorrës. Gafa e organizatorëve të ndeshjes Francë-Shqipëri, ndodhi teksa në vend të himnit kuqezi, ata vendosën një himn tjetër duke shkaktuar kaos në stadium. Lojtarët shqiptarë nuk pranuan të...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format