Sipas gjinekologëve vajzat nuk duhet të flenë me të brendshme, zbuloni arsyen


Eshtë për tu habitur, por gjinekologët këshillojnë që gratë dhe vajzat të mos flenë me të brendshme.
Kjo teori doli nga gjinekologët francezë të cilët janë shprehur se vajzat dhe gratë duhet të kenë kujdes në llojin e të brendshmeve që zgjedhin të veshin, pasi disa prej tyre përbëjnë rrezik për shëndetin.

Kur gratë flenë me të brendshme prej dantelle ose prej mëndafshi shtohet përqindja që të preken nga infeksionet edhe të dëmtohen indet e organit gjenital” shprehen ata.

Mjekët këshillojnë që është më mirë që vajzat të flenë pa të brendshme fare.
Ose nëse jeni nga ato që nuk mund të flini pa to, këshillohet që të brendshmet ti zgjidhni prej pambuku./News31.al

Sipas gjinekologëve vajzat nuk duhet të flenë me të brendshme, zbuloni arsyen

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format