Shqiptarë të tjerë në kampet siriane bëjnë thirje qeverisë: “Jemi në rrezik, çdo bëni për ne zoti Ministër?”


Më në fund historia e Alvin Berishës pati fund të lumtur!

Vogëlushi shqiptar tashmë është jashtë kampit të ferrit ‘Al Hol’. Alvini ditën e sotme iu është dorëzuar Kryqit të Kuq për t’u nisur drejt Italisë aty ku jeton prej vitesh babai dhe dy motrat e tij.

Për kthimin e Alvin në Itali u kujdesën diplomatë të lartë por mbi të gjitha ministri Lleshaj. Por, duket se në kampin ku qëndronte vogëlushi ndodhen dhe të tjerë shtetas shqiptarë e sidomos fëmijë.

Ishte Olti Curri, bloggeri i njohur i cili bëri publik në Instagram një mesazh që i ka ardhur pikërisht nga një shqiptar që ndodhet në kamp në Siri. Ky mesazh i drejtohet më së shumti shtetit në mënyrë që të ndihmojë fëmijët e shumtë që janë të burgosur në kamp.

Psh Olti.Çfare jane keto veprime fasade qe ben ministri yne Lleshaj!Edhe une jam ALVIN sot, edhe une ndodhem ne Siri dhe shteti nuk do tja dije per mua. Une nuk kam familjare ne Itali se Babi dhe Mami mu vrane ketu dhe une nuk mund te kem kontakt me emisionin “Le lene”. Do e shohim nese edhe ne do te mundni te na riatdhesoni pa nderhyrjen e Italise, pa nderhyrjen e forcave qe u mobilizuan bashke me shtetin Italian. A ka Shqiptare qe do i thone shtetit te na kthejne edhe ne. Ne emer te gjithe femijeve qe prinderit i cuan atje pa deshiren e tyre. Une sot jam Alvini, jam Eva Dumani dhe vellai i saj, jam Elona Shuli dhe motrat dhe vellai i saj , jam nje nga femijet qe linden ne Siri nga prinder shqiptare. Une jam ne rrezik, çfare do besh per mua ti zoti minister? Drejtojeni gishtin sot nga qeveria 👉 sot un jam ALVINI …. NDIHME”, shkruhet në mesazhin e bërë publik./News31.al

 

View this post on Instagram

 

Psh Olti. Çfare jane keto veprime fasade qe ben ministri yne Lleshaj!Edhe une jam ALVIN sot, edhe une ndodhem ne Siri dhe shteti nuk do tja dije per mua. Une nuk kam familjare ne Itali se Babi dhe Mami mu vrane ketu dhe une nuk mund te kem kontakt me emisionin “Le lene”. Do e shohim nese edhe ne do te mundni te na riatdhesoni pa nderhyrjen e Italise, pa nderhyrjen e forcave qe u mobilizuan bashke me shtetin Italian. A ka Shqiptare qe do i thone shtetit te na kthejne edhe ne. Ne emer te gjithe femijeve qe prinderit i cuan atje pa deshiren e tyre. Une sot jam Alvini, jam Eva Dumani dhe vellai i saj, jam Elona Shuli dhe motrat dhe vellai i saj , jam nje nga femijet qe linden ne Siri nga prinder shqiptare. Une jam ne rrezik, çfare do besh per mua ti zoti minister? Drejtojeni gishtin sot nga qeveria 👉 sot un jam ALVINI …. NDIHME

A post shared by Olti Curri🧿 (@olticurri) on

 

 

Shqiptarë të tjerë në kampet siriane bëjnë thirje qeverisë: “Jemi në rrezik, çdo bëni për ne zoti Ministër?”

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in