Shkon në 174 numri i të prekurve nga Covid-19 në vend, dy raste të reja nga Tropoja


Ka shkuar në 174 numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë. Dy nga rastet e reja të konfirmuara vijnë nga Tropoja. Instituti i Shëndetit Publik ka bërë me dije: “Ju informojmë mbi situatën e fundit të përhapjes së COVID-19 në vendin tonë.Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 103 testime. Deri në këto momente testuar 1144 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 174qytetarë.” Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, vijon si më poshtë: Tirane 102 raste

Durres 10 raste

Lushnje 4 raste

Elbasan 5 raste

Fier 18 raste

Kavajë 4 raste

Korçë 11 raste

Vlorë 5 raste

Shkodër 3 raste

Lezhë 4 raste

Berat 1 rast

Has 2 raste

Krujë 1 rast

Tropojë 2 raste

Burimi: Top Channel


Shkon në 174 numri i të prekurve nga Covid-19 në vend, dy raste të reja nga Tropoja

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format