Seria A, Milan mund Bolonjën dhe mban gjallë shpresën “Champions”


Milan ka mundur me vështirësi Bolonjën në “San Siro” dhe mban ende gjallë shpresën për të kapur vendin e katërt, që do t’i jepte kualifikimin në “Champions League” për sezonin e ardhshëm.

Suso dhe Borini shënuan për kuqezinjtë, përpara se Destro të shkurtonte diferencën, ndërkohë që Paqueta u ndëshkua me karton të kuq, duke bërë që kuqezinjtë të vuanin në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Gjithsesi, skuadra e Gattusos arriti të ruante avantazhin deri në fund, duke marrë 3 pikë që e çojnë në vendin e pestë në renditje me 59 pikë, po aq sa edhe Roma, 3 pikë larg Atalantës së vendit të katërt.


Seria A, Milan mund Bolonjën dhe mban gjallë shpresën “Champions”

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in