Personazhet e njohur shqiptarë e kujtojnë kështu të ndjerin Gjergj Xhuvani!


Ditën e sotme, arti shqiptar mori një goditje të rëndë me largimin nga jeta të regjizorit, skenaristit dhe producentit të njohur Gjergj Xhuvani. I ndjeri ndërroi jetë në një spital të Romës, pasi nuk përballoi dot sëmundjen e rëndë nga e cila vuante.

Menjëherë pas këtij lajmi të trishtë, miqtë dhe kolegët e tij kanë shprehur hidhërimin e tyre për këtë humbje. Duke postuar foto të të ndjerit, nëpërmjet rrjeteve sociale, ata i kanë dedikuar fjalët më prekëse dhe duke e kujtuar ashtu siç ai do kishte dashur: si një njeri plot pasion për punën që bënte.

Gjergj Xhuvani u largua nga jeta, duke i lënë artit shqiptar një pasuri të jashtëzakonshme dhe plot vlera. Më poshtë gjeni dedikimet emocionuese nga miqtë e tij./News31

Ilir Meta

Olta Gixhari

Bes Kallaku

Ardit Gjebrea

 

Jonida Vokshi


Personazhet e njohur shqiptarë e kujtojnë kështu të ndjerin Gjergj Xhuvani!

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format