Përfundon ndeshja, Shqipëria e pafuqishme përballë Islandës


Ka përfunduar ndeshja në Rejkjavik, sfidë e vlefshme kualifikuese e “Euro 2020” mes Islandës dhe Kombëtares Shqiptare, ku po bën debutimin e tij edhe trajneri Edoardo Reja. Islanda na mposhti me reyultatin minimal 1-0. Islanda ka marrë kryesimin që në pjesën e parë me golin e shënuar nga Gudmundsson në minutën e 22?.

Kombëtarja jonë kishte disa raste të mira shënimi por mungonte finalizimi ku Bala dhe Cikalleshi nuk ishin në ditët e tyre më të mira.

Ndeshja e radhës e kombëtares në këto kualifikuese është ajo që do të luhet në mbrëmjen e 11 qershorit ndaj Moldavisë në ‘Elbasan Arena’.


Përfundon ndeshja, Shqipëria e pafuqishme përballë Islandës

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format