Pasi dhuroi 100 mijë euro, Ermal Fejzullahu do të ndërtojë shtëpinë e vëllezërve Abazi që humbën jetën gjatë tërmetit


Këngëtari Ermal Fejzullahu, deklaroi në një postim në profilin e tij në Instagram se do të dhurojë 100 mijë euro për të prekurit nga tërmeti i tmerrshëm që goditi Shqipërinë.

Duket se bamirësia e tij nuk mbaron me kaq. “Prive” zbulon se Ermali do të kujdeset personalisht edhe për ndërtimin e shtëpisë së vëllezërve Abazi në Gjilan. Këngëtari do i qëndrojë afër familjes nga Gjilani e cila ka humbur dhe një djalë tjetër vite më parë.

Isa 29 vjeçar dhe Shemsedin Abazi 32 vjeçar ishin dy vëllezërit gjilanas të cilët udhëtonin në Durrës për punë dhe po qëndronin në një hotel që u shemb./News31.al

Pasi dhuroi 100 mijë euro, Ermal Fejzullahu do të ndërtojë shtëpinë e vëllezërve Abazi që humbën jetën gjatë tërmetit

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in