News31

Gazeta franceze “Le Monde”: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë nga qeveria, një “akt barbar”

"Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe forca të tejra shtetërore, për të shkatërruar një nga institucionet kulturore kryesore të...
Read More
Gazeta franceze “Le Monde”: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë nga qeveria, një “akt barbar”

Florjan Binaj për rregullat e reja të qeverisë: “Nuk pranoj t’i bindem urdhërave, nuk jam dele!”

Rregullat e reja të lëvizjes, që janë njoftuar dje nga kryeminstri Rama janë bërë objekt diskutimi në rrjet. Bashkë me...
Read More
Florjan Binaj për rregullat e reja të qeverisë: “Nuk pranoj t’i bindem urdhërave, nuk jam dele!”

Blerina Bombaj reagon ashpër ndaj fundjavave pa makina: “Bizneset që kanë 3 muaj pa punuar, me çfarë do t’i paguajnë rrogat e taksat?”

Dietologia e njohur Blerina Bombaj ka bërë një reagim në Instagram-in e saj ndaj rregullave të reja të qeverisë. Kujtojmë...
Read More
Blerina Bombaj reagon ashpër ndaj fundjavave pa makina: “Bizneset që kanë 3 muaj pa punuar, me çfarë do t’i paguajnë rrogat e taksat?”

DJ Sardi e ka zyrtarizuar lidhjen, por a është fejuar vërtetë?

DJ Sardi zyrtarizoi lidhjen e tij përmes një fotoje në Instagram. Por, ajo që po merr vëmendje në postimin e...
Read More
DJ Sardi e ka zyrtarizuar lidhjen, por a është fejuar vërtetë?

Komenti i Olta Gixharit për peshën e Jonida Vokshit gjatë shtatzënisë vjedh gjithë vëmendjen e mundshme

Një nga problemet më të shpeshta të shtatzënisë është edhe shtimi në peshë. Ka disa vajza që shtojnë fare pak...
Read More
Komenti i Olta Gixharit për peshën e Jonida Vokshit gjatë shtatzënisë vjedh gjithë vëmendjen e mundshme

“Situata është e qendrueshme”, Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat e fundit mbi situatën e Covid

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar vetëm 6 raste të reja. I njejtë është edhe numri i të shëruarve....
Read More
“Situata është e qendrueshme”, Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat e fundit mbi situatën e Covid

Zhaklin Lekatari: “Kam puthur vajza, dyshova në orientimin tim seksual”

Zhaklin Lekatari, vajza që drejton blogun ku flitet për seksin, ka qenë e ftuar në "Why Not". Lakatari ka ndarë...
Read More
Zhaklin Lekatari: “Kam puthur vajza, dyshova në orientimin tim seksual”

Kim Kardashian i dedikoi fjalët më romantike Kanye West dhe reperi nuk mund të ishte më i lumtur

Kanye West është komentuar shpesh për diçka në veçanti. Reperi rrallë shihet i buzëqeshur. Të njejtin 'problem' gëzon edhe Victoria...
Read More
Kim Kardashian i dedikoi fjalët më romantike Kanye West dhe reperi nuk mund të ishte më i lumtur

Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Shembjes së godinës së Teatrit i është dedikuar një këngë nga Marco e Daria Zappa. Muzikantët kanë qenë prej vitesh...
Read More
Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Loredana dhe Mozzik e kaluan bashkë Bajramin, për hir të Hanës ose jo

Mozzik udhëtoi drejt Zvicrës për tu ritakuar me Hanën pas thuajse dy muajsh karantinë. Reperi ndau momentet më të ëmbla...
Read More
Loredana dhe Mozzik e kaluan bashkë Bajramin, për hir të Hanës ose jo

Gossbiz

Flori Mumajesi të bën që në një pasdite maji kur as që të binte ndërmend, të mendosh për ish-in

Flori Mumajesi të bën që në një pasdite maji kur as që të binte ndërmend, të mendosh për ish-in

Është një pasdite e bukur maji dhe ti je duke bërë “scroll” në Instagram, ku sheh së fundmi foto të vjetra pushimesh apo video TikTok-u. Papritur të del përpara një postim i Flori Mumajesit dhe gjthçka ndryshon. Duke qenë se i ka postimet e pakta, Flori sigurohet që secili prej tyre të jetë i veçantë.... ...
Ashtu siç premtoi, Olta Gixhari poston për herë të parë foto me barkun e rrumbullakosur

Ashtu siç premtoi, Olta Gixhari poston për herë të parë foto me barkun e rrumbullakosur

Prej pak ditësh, Olta Gixhari bëri publik lajmin se është në pritje të ëmbël. Ajo dhe partneri i saj do të bëhën prindër për herë të parë, ndërkohë që aktorja e konfirmoi shtatzëninë në një mënyrë të veçantë. Olta ka premtuar në Instagram-in e saj se ditë pas dite do të ndajë disa gjëra rreth... ...

News

Tentoi të rrëmbente djalin 4-vjeçar, policia arreston autorin

Tentoi të rrëmbente djalin 4-vjeçar, policia arreston autorin

Mbrëmjen e djeshme, një person i paidentifikuar ka tentuar të rrëmbejë një djalë 4-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 17 në Korçë. Fëmija gjendej pranë së ëmës në momentin kur personi ka tentuar të rrëmbejë të miturin. Pak metra nga ...
Alfred Lela shpjegon pse i uli pantallonat në debatin me Ramën

Alfred Lela shpjegon pse i uli pantallonat në debatin me Ramën

Pak ditë më parë, gazetari Alfred Lela u përball me kryeministrin Rama në emisionin “Real Story”. Teksa ky i fundit refuzoi që policia të ketë udhtruar dhunë ndaj protestuesve për mbrojtjen e Teatrit, Lela i revoltuar uli ...
Fundjavë me kufizime, çfarë duhet të dimë për të shtunën dhe të dielën

Fundjavë me kufizime, çfarë duhet të dimë për të shtunën dhe të dielën

Edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar për shkak të koronavirusit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Rama mbrëmjen e djeshme nëpërmjet një statusi në Facebook. Këtë të shtunë, do të jenë hapur vetëm pikst ushqimore dhe farmacitë derië ...

Lifestyle

Gjermanët gjejnë mënyrën e duhur për të bërë “party”

Gjermanët gjejnë mënyrën e duhur për të bërë “party”

Për të gjithë ata që iu mungon jeta e natës në një kohë si kjo, me siguri tani do donin të ishin në. ...
Pandemia detyron “Oscar” të ndryshojë rregullat, për herë të parë do të pranohen filma që janë shfaqur online

Pandemia detyron “Oscar” të ndryshojë rregullat, për herë të parë do të pranohen filma që janë shfaqur online

Pandemia e koronavirusit ka sjellë ndryshime edhe në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscar”. ...

Sport

Jo vetëm Edi Reja! Këta janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Jo vetëm Edi Reja! Këta janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Pasi vendosi të shkarkojë Panuccin, presidenti i FSHF-së Armand Duka, së bashku me stafin e tij të bashkëpunëtorëve, janë vënëë ...
Humbja me Turqinë, FSHF ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Panucci

Humbja me Turqinë, FSHF ndërpret bashkëpunimin me trajnerin Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. “E ...
Turqit “pushtojnë” Shkodrën, 0-2 në “Loro Boriçi”

Turqit “pushtojnë” Shkodrën, 0-2 në “Loro Boriçi”

Shqipëria e ka nisur me humbje rrugëtimin për në “Euro2020”, pasi që në ndeshjen e parë kualifikuese kundër Turqisë, është ...
Starton sot misioni Euro 2020, Shqipëria kërkon fitoren ndaj Turqisë

Starton sot misioni Euro 2020, Shqipëria kërkon fitoren ndaj Turqisë

Kanë mbetur vetëm pak orë nga starti i sfidës Shqipëri-Turqi, e cila do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës dhe doë ...
Po kur Messi të lërë futbollin? Superideja e Spanjës “Ta klonojmë”

Po kur Messi të lërë futbollin? Superideja e Spanjës “Ta klonojmë”

Prej disa vitesh tanimë Lionel Messi është kthyer në një nga “legjendat” e futbollit. Madje shumë prej tifozerisë e kanë ...
Në prag eliminatoresh, Panucci pezullon Strakoshën nga kombëtarja

Në prag eliminatoresh, Panucci pezullon Strakoshën nga kombëtarja

Në prag të dy ndeshjeve eliminatore për Euro 2020 të kombëtares, trajneri Kristian Panuçi përdor linjën e ashpër ndaj futbollist ...
FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube dhe datën zyrtare të startimit të tij

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube dhe datën zyrtare të startimit të tij

Federata Ndërkombëtare e Futbollit miratoi formatin e ri të Botërorit të klubeve, që do të nisë të zbatohet në vitin 2021. Ky ...
Lorik Cana: Nuk e shoh veten si trajner të Kombëtares

Lorik Cana: Nuk e shoh veten si trajner të Kombëtares

Të gjithë tifozët e Kombëtares kuqezi ëndërrojnë një ditë ta shohin Lorik Canën në krye të stolit të Shqipërisë. Por ish ...
Bëri gjestin e pahijshëm drejt tifozëve, Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions League

Bëri gjestin e pahijshëm drejt tifozëve, Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions League

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico ...
Pas ndërprerjes së aktiviteteve futbollistike, FSHF modifikon kalendarin e sezonit

Pas ndërprerjes së aktiviteteve futbollistike, FSHF modifikon kalendarin e sezonit

Ndërprerja e të gjitha aktiviteteve futbollistike, pas dhunës në stadiumin e Kamzës, ka bërë Federatën Shqiptare të Futbollit të ...
Kampionati Europian në Shqipëri dhe Kosovë? Flet kreu i FFK

Kampionati Europian në Shqipëri dhe Kosovë? Flet kreu i FFK

Shqipëria ka aplikuar disa herë për të mikpritur evente madhore në Futbollin Europian, duke synuar kupa dhe Superkupa, por asnj ...
Shorti i Champions, UEFA ndryshon rregullat

Shorti i Champions, UEFA ndryshon rregullat

Në 15 mars në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti i çerekfinaleve dhe gjysmëfinaleve të Champions League. Këtë vit UEFA vendosië ...

©31

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in