News31

Shpërthimi në Beirut, jep dorëheqjen qeveria e Libanit

Pas shpërthimit të 4 gushtit që tronditi Beirut-in dhe protestave të qytetarëve në rrugët e kryqytetit për ditë me rradhë, qeveria në...
Read More
Shpërthimi në Beirut, jep dorëheqjen qeveria e Libanit

Mjaft na dhatë këshilla mëmësie ju që sapo jeni bërë nëna

Më pëlqen shumë shprehja "Nënat e dinë më mirë" sidomos nëse bëhet fjalë për fëmijët e tu, pa të dhënë...
Read More
Mjaft na dhatë këshilla mëmësie ju që sapo jeni bërë nëna

Fotoja e Dojna Memës është tek lajmi i të arrestuarit për drogë, moderatorja nuk është dakord me zgjedhjen

Dojna Memën e njohim si moderatore dhe autore e "Pop Culture" dhe jo vetëm, radio host, pianiste, fundja edhe si...
Read More
Fotoja e Dojna Memës është tek lajmi i të arrestuarit për drogë, moderatorja nuk është dakord me zgjedhjen

Në datëlindjen e 60-të, Antonio Banderas zbulon se është infektuar me Covid-19

Aktori i njohur Antonio Banderas ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë publik vetë artisti spanjoll, i cili...
Read More
Në datëlindjen e 60-të, Antonio Banderas zbulon se është infektuar me Covid-19

Bilanci i 24 orëve të fundit/ Konfirmohen 125 raste të reja me Covid-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 506 testime për të dyshuar...
Read More
Bilanci i 24 orëve të fundit/ Konfirmohen 125 raste të reja me Covid-19, ulet numri i viktimave

Pas gjithë debatit në rrjet, Cardi B shpjegon pse zgjodhi të ketë Kylie Jenner në klip

"WAP", bashkëpunimi i ri mes repereve Megan Thee Stallion dhe Cardi B, mori shumë vëmendje që në momentin e publikimit....
Read More
Pas gjithë debatit në rrjet, Cardi B shpjegon pse zgjodhi të ketë Kylie Jenner në klip

100 ditë pa asnjë rast të ri me Covid-19, si arriti Zelanda e Re ta vinte nën kontroll pandeminë

Zelanda e Re ka shënuar një arritje të rëndësishme, më shumë se 100 dite nga rasti i fundit me Covid-19...
Read More
100 ditë pa asnjë rast të ri me Covid-19, si arriti Zelanda e Re ta vinte nën kontroll pandeminë

Gjykata jep vendimin, 44 vjeçari që vrau të ëmën në Pogradec: “Nuk pendohem”

Ditën e sotme është mbajtur seanca gjyqësore mbi krimin makabër të kryer pak ditë më parë në Pogradec. 44 vjeçari,...
Read More
Gjykata jep vendimin, 44 vjeçari që vrau të ëmën në Pogradec: “Nuk pendohem”

“Jam 21 vjeç dhe nuk kam puthur kurrë”- 6 njerëz tregojnë çfarë nuk kanë bërë kurrë në jetë

Ka gjithmonë një herë të parë. Ose jo... Disa njerëz kanë rrëfyer se ka disa gjëra në dukje shumë të...
Read More
“Jam 21 vjeç dhe nuk kam puthur kurrë”- 6 njerëz tregojnë çfarë nuk kanë bërë kurrë në jetë

Instituti i Shëndetësisë në Kosovë merr si shembull turin e Mozzik për të bërë thirrje kundër tubimeve

Turi i shpërndarjes së albumit "Mozzart" i shkaktoi jo pak telashe Mozzikut. Me vendimin e qeverisë, organizimi që pritej të...
Read More
Instituti i Shëndetësisë në Kosovë merr si shembull turin e Mozzik për të bërë thirrje kundër tubimeve

Gossbiz

“Më falni nëse e kam bërë tollovi”, Mozzik sqaron reagimin kundër mediave

“Më falni nëse e kam bërë tollovi”, Mozzik sqaron reagimin kundër mediave

Ditën e djeshme, Mozzik reagoi ashpër kundër mediave në Kosovë. Ai fajësoi pikërisht këto të fundit për anulimin e shpërndarjes së albumit “Mozzart” në disa qytete, pasi u servir nga qeveria si rrezik për përhapjen e Covid-19. Megjithatë, pas një ‘vale’ sulmesh ndaj mediave online dhe jo vetëm, Mozzik duket se ka reflektuar dhe ka... ...
Robert Berisha dhe Jessica Kadiu fotografohen në udhëtim sëbashku

Robert Berisha dhe Jessica Kadiu fotografohen në udhëtim sëbashku

Pas ndarjes nga Nora Istrefi, lajmi më i bujshëm për Robert Berishën për sa i përket jetës sentimentale ishte historia e dashurisë me Jessica Kadiun. Modelja shqitpare, e cila jeton në SHBA, shprehu publikisht dashurinë për Robertin, ndonëse ky i fundit i mohoi zërat për një lidhje mes të dyve. Jessica asokohe deklaroi se Robertin... ...

News

Pas eliminimit nga Champions League Juventus shkarkon trajnerin Maurizio Sarri, emrat që mund ta zëvendësojnë

Pas eliminimit nga Champions League Juventus shkarkon trajnerin Maurizio Sarri, emrat që mund ta zëvendësojnë

Nisur nga sot, Maurizio Sarri nuk do të jetë më trajneri i Juventus. Vendimi i klubit italian vjen më pak se 24 orë pas eliminimit nga Champions League. Presidenti Agnelli dhe drejtuesit e ekipit kërkuan kohë për të vendosur për fatin e ...
Sulmohet me breshëri armësh hoteli në Pogradec, publikohen pamjet e autorëve

Sulmohet me breshëri armësh hoteli në Pogradec, publikohen pamjet e autorëve

Mëngjesin e ditës së sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Pogradecit. Persona të paidentifikuar, me maska dhe kallashnikov, kanë qëlluar me breshëri drejt një hoteli në Tushemisht. Ata kanë shkaktuar dëme materiale tek ...
Hapja e shkollave në vjeshtë, mjeku publikon studimin për transmetimin e virusit te nxënësit

Hapja e shkollave në vjeshtë, mjeku publikon studimin për transmetimin e virusit te nxënësit

Situata e pandemisë bëri që shkollat dhe institucionet arsimore të mbylleshin. Me rikthimin e sezonit në vjeshtë, ende nuk dihet nëse do të vazhdojnë klasat online apo nxënësit do të kthehen fizikisht në shkolla. Në lidhje me këtë ç, ...

Lifestyle

Projekti i Elon Musk “Neuralink” do të bëjë të mundur që muzika të shkojë drejt e në trurin tonë

Projekti i Elon Musk “Neuralink” do të bëjë të mundur që muzika të shkojë drejt e në trurin tonë

Startup-i misterioz i Elon Musk “Neuralink” është duke zhvilluar një program të ri, që do të lejojë të ...
Aktorët që i urrejnë rolet e tyre më ikonike

Aktorët që i urrejnë rolet e tyre më ikonike

Aktorët marrin shpesh përsipër role që mund t’i detyrojnë të përshtaten me një personalitet të ri, shumë ...

Sport

Manchester City rrezikon përjashtimin nga “Champions League”

Manchester City rrezikon përjashtimin nga “Champions League”

Manchester City rrezikon seriozisht përjashtimin nga “Champions League” dhe arsyet janë të lidhura me dyshimet për ...
Premier League, Manchester City shpallet kampion i Anglisë

Premier League, Manchester City shpallet kampion i Anglisë

Manchester City është shpallur sërish kampion i kampionatit anglez të futbollit, Premier League, pas një gare dramatike gjatë 38 ...
Video/ Atak në ring, ndërron jetë ylli i mundjes

Video/ Atak në ring, ndërron jetë ylli i mundjes

Mundësi profesionist Cesar Barron ka ndërruar jetë mbrëmjen e kaluar në mes të ringut. Silver King, mundësi 51-vjeçar, ndërroi ...
Champions/ Liverpool bën të “paimagjinueshmen” ndaj Barcelonës dhe kap finalen e madhe

Champions/ Liverpool bën të “paimagjinueshmen” ndaj Barcelonës dhe kap finalen e madhe

Liverpool ka arritur atë që edhe tifozi i saj më i zjarrtë e kishte të vështirë ta besonte. “Të kuqtë” fituan 4-0 ndaj Barcelon ...
10 futbollistët më të paguar në Evropë

10 futbollistët më të paguar në Evropë

Të jesh një futbollist profesionist që luan në nivele të larta është puna e ëndrrave, pasi jo vetëm që luan lojën që dashuron, ...
Seria A, Milan mund Bolonjën dhe mban gjallë shpresën “Champions”

Seria A, Milan mund Bolonjën dhe mban gjallë shpresën “Champions”

Milan ka mundur me vështirësi Bolonjën në “San Siro” dhe mban ende gjallë shpresën për të kapur vendin e katërt, që ...
(Foto) Gjysmëfinalja e Europa League, tifozët heqin ulëset

(Foto) Gjysmëfinalja e Europa League, tifozët heqin ulëset

Mbrëmjen e së enjtes u luajtën ndeshjet e para të turit të gjysmëfinaleve të Europa League, Arsenal-Valencia 3-1 dhe Eintracht ...
E konfirmon UEFA, shtyhet inagurimi i stadiumit “Arena Kombëtare”

E konfirmon UEFA, shtyhet inagurimi i stadiumit “Arena Kombëtare”

Ndeshja kundër Moldavisë në program më 11 qershor ishte afati i vendosur nga “Federata Shqiptare e Futbollit” për inagurimin e ...
Iker Casillas pëson atak kardiak në stërvitje, dërgohet me urgjencë në spital

Iker Casillas pëson atak kardiak në stërvitje, dërgohet me urgjencë në spital

Fituesi i kupës së botës Iker Casillas ka pësuar një atak kardiak. Portieri 37 vjeçar, i cili fitoi çmimin më të madh të ...

©31

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in