Pacientja rezulton pozitive me Covid-19, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Lezhë


Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Lezhë ka rezultuar pozitive me Covid-19.
Pavijoni është mbyllur menjëherë pas mësimit të përgjigjes, duke ngritur dyshimet se stafi mjekësor dhe ai sanitar mund të jenë infektuar me koronavirus. Këta të fundit janë vetëizoluar nga frika e infektimit.

Në Lezhë rezultojnë edhe 4 persona të tjerë të prekur nga Covid-19.
Deri më tani, numri i viktimave ka shkuar në 6, ndërsa numërohen mbi 140 të prekur nga virusi. Ministria e Shëndetësisë ptërditëson çdo 24 orë informacionin lidhur me gjendjen aktuale në vend. /News31.al
Burimi: BalkanWeb


Pacientja rezulton pozitive me Covid-19, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Lezhë

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format