Ministrja e Shëndetësisë: “31 të shëruar nga Covid-19, 6 pacientë lanë spitalin sot”

Ministrja e Shëndetësisë: “31 të shëruar nga Covid-19, 6 pacientë lanë spitalin sot”

Gjashtë pacientë që kishin rezultuar pozitivë ndaj Covid-19 kanë lënë ditën e sotme spitalin Infektiv në QSUT. Pas testeve të kryera në Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik(IPSH), të cilat kanë rezultuar negative, pacientët të shtruar prej ditësh në Infektiv, janë kthyer në shtëpi. Në total deri më tani janë 31 të prekur...
Mesazhi i të riut shqiptar të prekur nga Covid-19: “Qëndroni në shtëpi, unë e fitova betejën, por njoha miq që e humbën!”

Mesazhi i të riut shqiptar të prekur nga Covid-19: “Qëndroni në shtëpi, unë e fitova betejën, por njoha miq që e humbën!”

Një mesazh i fortë dhe sensibilizues vjen nga një i ri i cili luftoi me Covid-19 , i shtruar në Spitalin Infektiv në QSUT. Përmes një video-je nga një prej ballkoneve të këtij spitali, Erind Cara rrëfen se pas 10 ditësh qëndrimi në terapinë intensive, tani e ka fituar betejën me Koronavirusin , pasi në...
DASHURI, edhe në kohërat e pandemisë

DASHURI, edhe në kohërat e pandemisë

Tash dy ditë qielli është i laruar nga retë. Edhe sot gjithë ditën brodhën nëpër qiell, kështu që diellin shpeshherë e fshehën dhe nuk e lanë të nxejë e të ndrisë. Ngjante si orë që s’tringëllin. Shtëpitë e rrugët rrinë të heshtura, të mbuluara prej qetësisë së thellë. Mjaftuan ca hapa që vijnë nga larg,...
Pëllumb Pipero për rastet me Koronavirus të dyfishuara brenda ditës: Nëse nuk rrini në shtëpi i afrohemi skenarit italian

Pëllumb Pipero për rastet me Koronavirus të dyfishuara brenda ditës: Nëse nuk rrini në shtëpi i afrohemi skenarit italian

Të dhënat e fundit të raportuara tregojnë se nrenda një dite, janë dyfishuar rastet e të prekurve nga Koronavirusi në Shqipëri. Mjeku i njohur Pëllumb Pipero në një lidhje me “News 24”, nisur nga këto shifra, bën një parashikim aspak pozitiv. Sipas tij, java që vjen do jetë vendimtare dhe nëse nuk zbatohen masat e...
Kryeministri Rama paralajmëron qytetarët e pabindur: “Ujë dhe gaz lotsjellës kundër shkelësve tradhtarë”

Kryeministri Rama paralajmëron qytetarët e pabindur: “Ujë dhe gaz lotsjellës kundër shkelësve tradhtarë”

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sot të gjithë ata persona që do të shkelin rregullat e vendosura nga qeveria kundër përhapjes së CoVid-19, se do të përballen me forcat e policies, të cilët i mbështet deri në masat e përdorimit të gazit lotsjellës ndaj tyre. Rama ndër të tjera tha se kushdo që tregohet i...
Zyrtare: Europiani i futbollit shtyhet për në verën e vitit 2021, të gjitha vendimet e UEFA-s

Zyrtare: Europiani i futbollit shtyhet për në verën e vitit 2021, të gjitha vendimet e UEFA-s

Ajo që flitej prej ditësh tashmë është zyrtare, Kampionti Europian i Futbollit shtyhet për në verën e vitit të ardhshëm. Konfirmimi ka ardhur nga Federata Shqiptare e Futbollit, pas video-konferencës së realizuar me zyrtarët e UEFAS-s: ‘Prej mëngjesit të sotëm, UEFA ka nisur një sërë video-konferencash me Federatat anëtare, ligat dhe sindikatat e futbollistëve për...
Mësuesi i shkollës jo publike në Korçë rezultoi pozitiv me Covid-19, letra drejtuar prindërve: Udhëzimet që duhet të ndiqni

Mësuesi i shkollës jo publike në Korçë rezultoi pozitiv me Covid-19, letra drejtuar prindërve: Udhëzimet që duhet të ndiqni

Shkolla jo publike greke “Omiros” në qytetin e Korcës përmes një njoftimi të publikuar ditën e sotme,  ka bërë te ditur për prindërit e nxënësve se nje nga mesuesit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Shkolla sqaron se pjesëtari i stafit te ketij institucioni rezultoi i prekur me Koronavirus ditën e premte, pra më 13 mars....
Akti normativ për masat ndaj Koronavirusit, çfarë rrezikojmë nëse nuk i zbatojmë

Akti normativ për masat ndaj Koronavirusit, çfarë rrezikojmë nëse nuk i zbatojmë

Zbardhet akti normativ i firmosur sot nga kryeministri Edi Rama, për masat shtrënguese të miratuara nga qeveria,  me qëllim parandalimin e përhapjes së Koronavirusit në vend. Ky akt parashikon masa administrative të ashpra për këdo që shkel masat në betejën kundër Covid-19. Megjithatë akti ka karakter të përkohshëm dhe zbatohet për aq kohë sa mund...
Pacientja i gënjen gjatë vizitës, stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat vetë-karantinohet

Pacientja i gënjen gjatë vizitës, stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat vetë-karantinohet

Një mjeke, një infermier dhe shoferi i ambulancës në qytetin e Beratit kanë shkuar rreth orës 09:30 të  mëngjesit të sotëm në një banesë në lagjen “Çlirim” pasi janë njoftuar për një paciente asmatike në gjendje të rëndë. Pas mbërritjes në banesën e 50-vjeçares, stafi mjekësor ka vënë re se pacientja ishte e qetë  dhenuk...
Kryeministri Rama flet nga shtëpia: “Kush del me makinë mund të humbasë patentën, ata që rrisnin çmimet nuk do të tregtojnë më”

Kryeministri Rama flet nga shtëpia: “Kush del me makinë mund të humbasë patentën, ata që rrisnin çmimet nuk do të tregtojnë më”

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një mesazh ditën e sotme nga shtëpia e tij në Surrel, ku ashtu si çdo shqiptar ka qëndruar i izoluar për të zbatuar masat ndaj Koronavirusit. I veshur me rroba shtëpie, kryeministri thotë se po kalon me djalin e tij të vogël, Zahon, kohë që s’ka pasur kurrë mundësi ta...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format