Kërkesa e Ramës u përmbush, japin dorëheqjen 6 drejtues në Shkodër

Kërkesa e Ramës u përmbush, japin dorëheqjen 6 drejtues në Shkodër

Pa u mbushur 24 orë nga mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste, ku u vendos për largimin e drejtuesve të drejtorive në Shkodër, disa prej tyre kanë dhënë vetë dorëheqjen. Top Channel mëson se janë gjashtë drejtues drejtorie, përfshirë kryetarin e PS në Shkodër, që kanë dhënë sot dorëheqjen. Janë dorëhequr: Kadri Ymeri – Drejtor...
Largimi i Adi Krastës nga News24 u quajt politik, reagon Bordi i këtij televizioni

Largimi i Adi Krastës nga News24 u quajt politik, reagon Bordi i këtij televizioni

Me lajmin e largimit të Adi Krastës është shkruar në media se News24 u bë pre e shantazhit të qeverisë duke qenë se Krasta ishte një prej zërave më të fortë opozitarë. Duke qenë se personazhe publikë të shumtë kanë reaguar mbi ngjarjen, kanë bërë që bordi i televizionit të mblidhet dhe të japë një...
E gjitha ka qenë një gënjeshtër? Pas fotos, njerëzit besojnë se Steve Jobs është gjallë dhe jeton në Egjipt

E gjitha ka qenë një gënjeshtër? Pas fotos, njerëzit besojnë se Steve Jobs është gjallë dhe jeton në Egjipt

Viti 2011 kur Steve Jobs, gjeniu pas “Apple” ndërroi jetë nga një betejë e gjatë me kancerin, bëri që një pjesë e mirë e njerëzve të mendonin se ky ishte fundi jo vetëm i një individi por edhe një dëm i madh ndaj teknologjisë duke qenë se u largua një mjeshtër i inovacionit. Po sikur...
Presidenti Iliri Meta zgjedh Bes Kallakun për misionin e vështirë në malin e Korabit

Presidenti Iliri Meta zgjedh Bes Kallakun për misionin e vështirë në malin e Korabit

Presidenti Ilir Meta me aq sa kemi kuptuar këtë verë është më tepër “qejfli” mali sesa deti sepse pushimet i ka bërë kryesisht atje. Ditën e sotme ai është bërë gati të ngjisë malin e Korabit në Dibër dhe në këtë rrugëtim aspak të lehtë e shoqëron aktori i njohur, Bes Kallaku. Besi dhe presidenti...
Kryeministri Rama dekoron Ambasadorin austriak, Olti Curri i prish festën

Kryeministri Rama dekoron Ambasadorin austriak, Olti Curri i prish festën

Ditën e sotme Kryeministri Rama ishte mjaft i zënë duke qenë se po bëhet një ristrukturim i partisë dhe delegatëve të saj. Mirëpo pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës për ambasadorin austrik në Shqipëri, Johan Sattler i cili tani do të shkojë...
Lajm i keq! Aplikacioni më i përdorur në botë mund të bëhet me pagesë

Lajm i keq! Aplikacioni më i përdorur në botë mund të bëhet me pagesë

Nuk do të jetë më falas! Edhe pse slogani i fillimit ishte “Është falas dhe gjithmonë do të jetë”, Facebook nuk do mbajë premtimin e dhënë në vitin 2008. Ky slogan është ndryshuar dhe thuhet se pas kësaj, Mark Zuckerberg ka në plan që ta bëjë Facebook-un me pagesë. “Është i shpejtë dhe i lehtë”, është...
Merret vendimi përfundimtar për Mihal Komëdhimën që dhunoi turistët spanjollë

Merret vendimi përfundimtar për Mihal Komëdhimën që dhunoi turistët spanjollë

Gjykata e Apelit të Vlorës ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Mihal Kokëdhimën, pronarin e lokalit “Panorma”, në Porto Palermo, që dhunoi turistët spanjollë, ngjarje që shkaktoi zemërim dhe bujë të madhe në opinionin publik. Pak ditë më parë, Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë caktoi masën e sigurisë “arrest...
Tiranë/ Ekzekutohet 26 vjeçari teksa i jepte makinës, dëshmitarët: “Skenë e frikshme si në filma!”

Tiranë/ Ekzekutohet 26 vjeçari teksa i jepte makinës, dëshmitarët: “Skenë e frikshme si në filma!”

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka tronditur kryeqytetin pasi një 26 vjeçar është ekzektutuar për vdekje teksa ngiste makinën e tij. Duke qenë se ngjarja ka ndodhur në një zonë të banuar, të shumtë janë ata që kanë qenë dëshmitarë okularë të ngjarjes. Detaje të reja janë zbardhur nga ekzekutimi mafioz i ish-policit...
Kryeministrja serbe: Është koha të pajtohemi me shqiptarët

Kryeministrja serbe: Është koha të pajtohemi me shqiptarët

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka zbutur tonet ndaj shqiptarëve, duke iu bërë thirrje për pajtim, si dhe duke dalë kundër ndarjes së kufijve në Ballkan në linja etnike. “Serbia mbështet pajtimin me shqiptarët, por nga ana tjetër, ajo nuk ka bashkëbisedues”, tha Brnabiç. Deklaratat e Brnabiç-it u bënë gjatë konferencës së përbashkët për shtyp...
Në 109 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, Veliaj zbulon surprizën në nder të saj!

Në 109 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, Veliaj zbulon surprizën në nder të saj!

Për ju që nuk e dini sot do të festonte datëlindjen Nënë Tereza dhe 109 vjetori i saj nuk mund të kalonte pa u kujtuar edhe nga figurat e njohur të politikës shqiptare. Në një mesazh në “Facebook”, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj rendit punën e bërë në këto vite në nder të figurës së...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format