Presidenti austriak i del në mbrojtje shqiptarit, pasi theu rregullat e karantinës duke darkuar në restorantin e tij

Presidenti austriak i del në mbrojtje shqiptarit, pasi theu rregullat e karantinës duke darkuar në restorantin e tij

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ka kërkuar falje pasi ka thyer rregullat e karantinës, duke darkuar në një restorant pas orës 23:00. Ai qëndroi në restorantin në Vienë, deri pas mesnate. Van der Bellen ishte në restoranin ”Sole” në një nga zonat më të mira të kryeqytetit austriak. Nisur nga emri, ky vend... ...
Gazeta franceze “Le Monde”: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë nga qeveria, një “akt barbar”

Gazeta franceze “Le Monde”: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë nga qeveria, një “akt barbar”

“Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe forca të tejra shtetërore, për të shkatërruar një nga institucionet kulturore kryesore të vendit dhe një nga ndërtesat e pakta të vjetra në kryeqytetin e shqiptarëve, Tiranë”. Kështu e nis editorialin prestigjozja franceze “Le Monde”. Më pas ajo vazhdon duke bërë një pasqyrim të asaj që ka ndodhur... ...
Blerina Bombaj reagon ashpër ndaj fundjavave pa makina: “Bizneset që kanë 3 muaj pa punuar, me çfarë do t’i paguajnë rrogat e taksat?”

Blerina Bombaj reagon ashpër ndaj fundjavave pa makina: “Bizneset që kanë 3 muaj pa punuar, me çfarë do t’i paguajnë rrogat e taksat?”

Dietologia e njohur Blerina Bombaj ka bërë një reagim në Instagram-in e saj ndaj rregullave të reja të qeverisë. Kujtojmë se sipas një njoftimi të bërë dje nga kryeministri Rama, ndër të tjera do të vendoset që nga muaji tetor deri në marsin e ardhshëm të dielat të jenë pa makina. Masë që do të... ...
“Situata është e qendrueshme”, Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat e fundit mbi situatën e Covid

“Situata është e qendrueshme”, Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat e fundit mbi situatën e Covid

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar vetëm 6 raste të reja. I njejtë është edhe numri i të shëruarve. Ministria e Shëndetësisë e ka cilësuar situatën si “të qendrueshme” përgjatë këtyre 14 ditëve. Në kuadër të përditësimit të informacionit, Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet si më poshtë. Ju informojmë... ...
Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Shembjes së godinës së Teatrit i është dedikuar një këngë nga Marco e Daria Zappa. Muzikantët kanë qenë prej vitesh të pranishëm në koncerte të ndryshme në Ballkan, përfshirë edhe në Shqipëri. Ata kanë zgjedhur fjalë prekëse për t’i kushtuar një kujtim ndryshe Teatrit. “Shuat një qiri që ndriçonte qytetin. Pse?”, është një nga vargjet... ...
Rregullat e reja, Rama njofton sërish fundjavën pa makina dhe se kur do hapen plazhet

Rregullat e reja, Rama njofton sërish fundjavën pa makina dhe se kur do hapen plazhet

Nëpërmjet një videoje në Facebook, kryeministri Rama ka bërë me dije se fundjavat e bllokuara do të vijojnë edhe për dy javë. Jo vetëm kaq, pasi ai ka dhënë një tjetër lajm për shqiptarët. Rama ka zbuluar rregullat e reja, duke deklaruar se e diela do të vazhdojë gjithmonë të jetë pa makina. Një “traditë”... ...
(VIDEO) Policët tentojnë ta largojnë nga lokali, regjisori i njohur përballet me ta me argumenta

(VIDEO) Policët tentojnë ta largojnë nga lokali, regjisori i njohur përballet me ta me argumenta

Sipas statusit në Facebook të kryeministrit Rama mbrëmjen e të premtes, fundjava do të ishte e kufizuar për zonat e kuqe. Kështu, të shtunën u lejuan të qendronin hapur vetëm pikat ushiqmore dhe farmacitë, ndërsa e diela u pretendua t’i përkiste izolimit total. Përveç bizneseve, qytetarët nuk i kanë zbatuar kufizimet e liri-daljes. Regjisori i... ...
Fansat mendojnë se Khloe Kardashian në fotot e fundit duket si njeri tjetër

Fansat mendojnë se Khloe Kardashian në fotot e fundit duket si njeri tjetër

Vajzat e klanit Kardashian/Jenner kritikohen shpesh nga ndjekësit e tyre në rrjetet sociale për përdorimin e photoshop-it në foto te tyre. Me të drejtë në fakt sepse nuk kanë qenë të pakta herët kur në postimet e tyre ka pasur defekte nga përpunimet. Defekte shumë të dukshme. E nuk jemi duke i përmendur fare filtrat.... ...
Vetëvritet 21-vjeçarja në Korçe, 1 vit më parë kishte denoncuar djalin e xhaxhait për përdhunim

Vetëvritet 21-vjeçarja në Korçe, 1 vit më parë kishte denoncuar djalin e xhaxhait për përdhunim

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Korçë. Një vajzë është gjetur e vetëvarur në banesën e saj, në fshatin Orman. 21-vjeçarja me inicialet A.M, mësohet se është gjetur brenda banesës nga familjarët e saj. Shkaku që e ka çuar të renë të marrë këtë veprim ekstrem ende nuk dihet, ndërkohë që grupi hetimor vazhdon... ...
Laboratori në Wuhan: “Kemi eksperimentuar me 3 viruse të lakuriqit të natës, por…”

Laboratori në Wuhan: “Kemi eksperimentuar me 3 viruse të lakuriqit të natës, por…”

Instituti kinez i virologjisë në Wuhan, qytetin kinez ku u shfaq për herë të parë Covid-19, pranon se ka eksperimentuar me tre viruse të gjalla të lakuriqëve të natës. Megjithatë asnjë prej tyre nuk përputhet me koronavirusin që po shkakon kaos në të gjithë botën. Të paktën kështu thotë thotë drejtoresha e institutit, Wang Yanyi.... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in