Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Klodian Tanushit


Siç ishte paralajmëruar prej ditësh, para pak minutash ka mbërritur në Shqipëri trupi i pajetë i major Klodian Tanushit i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Ceremonia e parë pritëse është bërë në aeroportin e Rinasit, ku ndër të tjerë pjesëmarrës ishin Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, prindërit e të ndjerit, bashkëshortja dhe djali i madh.

Raportohet se ditën e nesërme nga ora 10:00 deri në orën 12:00 do të zhvillohen homazhet dhe Ceremonia Shtetërore te Muzeu Historik Kombëtar.

Burimi:BalkanWeb


Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Klodian Tanushit

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in