Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu apel të rinjve: “Respektoni rregullat, po infektoni prindërit dhe gjyshërit”


Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në “Facebook”, thotë se festat dhe ditëlindjet që organizohen nga të rinjtë, po kthehen në vatra infeksioni të Covid-19.

Manastirliu i bën thirrje gjithë të rinjve që të bëjnë kujdes e të respektojnë rregullat, pasi janë duke infektuar prindërit dhe gjyshërit e tyre.

Ministrja thekson se është shumë e rëndësishme që të respektojnë të paktën 3 rregulla: ruajtjen e distancës, mbajtjen e maskës dhe kujdesin për higjienën personale. Në këtë mënyrë rujmë shëndetin tonë, të familjes dhe ndihmojmë sistemin shëndetësor.

🔴 #COVID19Prej pesë muajsh epidemiologët po bëjnë një punë të madhe në terren, për të gjurmuar, hetuar, testuar rastet…

Posted by Ogerta Manastirliu on Saturday, 1 August 2020

/News31.al


Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu apel të rinjve: “Respektoni rregullat, po infektoni prindërit dhe gjyshërit”

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in