Vajzat e njohura të showbiz-it ranë në një mendje se cila është kapelja më stil e kësaj vere

Vajzat e njohura të showbiz-it ranë në një mendje se cila është kapelja më stil e kësaj vere

Edhe pse një stinë tepër e nxehtë, garderoba verore është e mbushur me detaje shumë të lezetshme. Nisur nga vajzat e njohura shqiptare, pak ditë më parë ju treguam syzet më “cool” të kësaj vere të cilat i gjeni duke klikuar këtu. Ditën e sotme do të ndalemi tek një tjetër element i rëndësishëm për...
Më e lehtë nga se e mendonit! Këto janë mënyrat e thjeshta për të lënë duhanin

Më e lehtë nga se e mendonit! Këto janë mënyrat e thjeshta për të lënë duhanin

Vesi më i dëmshëm për shëndetin e njeriut është duhanpirja. Shumë njerëz tentojnë të heqin dorë, mirëpo ende nuk e kanë gjetur mënyrën e duhur. Gjithsesi  mënyrat më poshtë do mund t’ju ndihmojnë të hiqni dorë nga ky ves pak e nga pak: -Krijimi i një plani specifik ju ndihmon në arritjen e këtij qëllimi....
Oferta e ëndrrave! Ky ishull jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj për të jetuar atje

Oferta e ëndrrave! Ky ishull jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj për të jetuar atje

Nëse ëndrra juaj më e madhe është të jetoni në një ishull, atëherë ka ardhur dita juaj. Ishulli grek i Cerigotto ose (Antikythera) po kërkon banorë të rinj. Vetëm njëzet kilometra katrorë, pothuajse tërësisht i paprekur, me ujëra të smeraldta dhe një fshat të vetëm, Potamos shërben si port kryesor dhe pika e mbërritjes në ishull....
Është i duhuri? Këto janë ndjesitë dhe shenjat që vërtetojnë se keni gjetur shpirtin binjak

Është i duhuri? Këto janë ndjesitë dhe shenjat që vërtetojnë se keni gjetur shpirtin binjak

Kur takon shpirtin binjak ka shumë detaje që mund t’i shikosh tek ai, të cilat të bëjnë të besosh se lidhja juaj është speciale. Kur bie në dashuri, ju duket sikur gjithë bota ka ndryshur. Më parë thjesht jetoje jetën tënde, ndërsa tani çdo gjë ju duket ndryshe pasi ju keni takuar një person të...
“Kam nevojë për birra dhe hashash” Turistja gjermane shëndrrohet në një lypëse në Shkodër

“Kam nevojë për birra dhe hashash” Turistja gjermane shëndrrohet në një lypëse në Shkodër

I keni parë ato fotot epike në rrjetet sociale ku vajza të reja ulen rrugëve duke u shndërruar në “lypëse” pasi ju nevojiten para për makinë apo udhëtime? Një skenë e tillë ndodhi në realitet në Shkodër. Një turiste gjermane, e ulur në trotuaret e Shkodrës, teksa është në kërkim të parave, në duar mban...
Përtypni shpesh çamçakëzin? Mësoni një herë e mirë se çfarë ndodh në trupin tuaj

Përtypni shpesh çamçakëzin? Mësoni një herë e mirë se çfarë ndodh në trupin tuaj

Gëlltitja e çamçakëzit është një gjë që i ndodh si të vegjëlve ashtu dhe të rriturve. Përtypja e çamçakëzit bëhet për ta freskuar frymëmarrjen dhe për t’i pastruar dhëmbët. Pas kësaj, çamçakëzi duhet te hidhet por kjo nuk ndodh gjithmonë. Çfarë ndodh vërtet me trupin? Në thelb, çamçakëzi kalon përmes trupit tuaj ashtu si çdo...
Më në fund! Shpiket leukoplasti që zhduk gjurmët e plagëve

Më në fund! Shpiket leukoplasti që zhduk gjurmët e plagëve

Mesa duket “mrekullia” ndodhi për të gjithë ata që vuajnë nga plagët e vogla. Është shpikur leukoplasti që mund ”të riparojë” plagët duke u frymëzuar nga embrionet dhe aftësinë e tyre për të shëruar dëmtimin e lëkurës pa lënë gjurmë. Leukoplasti përdor të njëjtën proteinë, të quajtur actin: i prodhuar nga qelizat embrionale të lëkurës, sa...
Babai i dy djemve surprizon për ditëlindje ish-bashkëshorten, historia e tij frymëzim për brezat e rinj

Babai i dy djemve surprizon për ditëlindje ish-bashkëshorten, historia e tij frymëzim për brezat e rinj

Billy Flynn Gadbois nga Boston është divorcuar por edhe pse i ndodhi kjo ngjarje jo e këndshme ai nuk e përjetoi aspak keq. Billy ka një marrëdhënie të mirë me ish-gruan e tij dhe kjo është diçka që shumica e njerëzve nuk e kuptojnë. Billy vendosi të surprizojë ish-gruan e tij në ditëlindjen e saj,...
Dështoi në 220 takime me djem, modelja vendos të martohet me një qen dhe dasma është pothuajse gati

Dështoi në 220 takime me djem, modelja vendos të martohet me një qen dhe dasma është pothuajse gati

Pasi tentoi dhe tentoi dhe tentoi me djemtë dhe burrat, modelja nga Britania e Madhe, Elizabeth Hoad ka vendosur që jetën e saj ta kalojë me një qen. 49 vjeçarja ka hequr dorë përfundimisht nga burrat dhe ka vendosur të martohet me një qen të racës “Golden Rertiever”, të cilin e ka quajtur Logan. Elizabeth...
Kujdes nëse shihni filma për të rritur! Të dhënat tuaja po vidhen nga një palë e tretë

Kujdes nëse shihni filma për të rritur! Të dhënat tuaja po vidhen nga një palë e tretë

Dikush po ju “përgjon” teksa jeni duke parë filma për të rritur. Nuk bëhet fjalë për një person, por për disa faqe ‘online’. Facebook, Google dhe Oracle janë pikërisht website-t të cilat gjatë kohës që ju jeni duke parë filma të tillë, marrin informacione mbi ju. Ky rezultat vjen pas një studimi dhe testi të...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format