Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Muzikantët e huaj i dedikojnë këngë Teatrit, realizojnë klipin me pamje nga shembja e godinës

Shembjes së godinës së Teatrit i është dedikuar një këngë nga Marco e Daria Zappa. Muzikantët kanë qenë prej vitesh të pranishëm në koncerte të ndryshme në Ballkan, përfshirë edhe në Shqipëri. Ata kanë zgjedhur fjalë prekëse për t’i kushtuar një kujtim ndryshe Teatrit. “Shuat një qiri që ndriçonte qytetin. Pse?”, është një nga vargjet... ...
Merita Halili, koncert online për publikun

Merita Halili, koncert online për publikun

Bilbili i muzikës popullore të Shqipërisë së mesme, Merita Halili, e vendosur në SHBA, është gjithmonë me mendjen ne Shqipëri dhe dëshirën për të qenë pranë publikut shqiptar. Viti i kaluar qe një festë e muzikës popullore për publikun e Tiranës që ndoqi koncertin e saj dhe Ansamblit Popullor, “Lule t’bukra ka Tirona”, në Amfiteatrin... ...
Plazhet mbushen me vizitorë, banorët të shqetësuar: “Nuk e mendojnë çfarë po bëjnë, nuk ka sens!”

Plazhet mbushen me vizitorë, banorët të shqetësuar: “Nuk e mendojnë çfarë po bëjnë, nuk ka sens!”

Mijëra britanikë i janë drejtuar plazheve vendase për të shijuar ditët e nxehta. Fotografitë po qarkullojnë kudo në rrjet, ku plazhet duken të mbushura plot me njerëz. Edhe pse disa individë janë përpjekur të ruajnë distancimin social për shkak të pandemisë, drejtuesit e plazheve bënë me dije se ishte shumë e vështirë kontrolli i njerëzve.... ...
Situata e pazakontë në spital, infermierja shfaqet vetëm me të brendshme para pacientëve

Situata e pazakontë në spital, infermierja shfaqet vetëm me të brendshme para pacientëve

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në një spital në Moskë. Në pavijonin ku gjendeshin të shtruar vetëm pacientë meshkuj me Covid, një infermiere ka dhuruar ‘një performancë’ ndryshe. Vajza mbante veshur mantelin e tejdukshëm (pjesë të veshjes së sigurt për parandalimin e transmetimit të Covid), por poshtë tij dukeshin vetëm të brendshmet e infermieres.... ...
Armina Mevlani veshi këmishën e Shkëlzenit dhe solli një kombinim plot stil

Armina Mevlani veshi këmishën e Shkëlzenit dhe solli një kombinim plot stil

Nëse ju është mërzitur gjithçka në garderobë dhe po kërkoni për diçka unike, jo domosdoshmërisht duhet të bëni blerje të reja. Ndonjëherë mjafton të hapni kanatin në anën tjetër të dollapit… Armina Mevlani pati një ide kaq të bukur për veshjen e fundit dhe nuk do ishte keq ta provonim. Veshur me xhinse me shtat... ...
Artistët e TKOB-së improvizojnë nga shtëpia

Artistët e TKOB-së improvizojnë nga shtëpia

“Opera me pizhama” prezanton sonte mbrëma një grupim të ri iniciativash të disa prej solistëve dhe instrumentistëve të TKOB-së, një tjetër performancë shpirti. “Performance Soul”, prej perëndimit të diellit të Leonard Dedës e Zef Lekajt, te këngët e rinisë së Agim Krajkës e Zhuljana Jorganxhisë; nga vitet 1900 me “Intermezzo”-n e Manuel Ponce, tek jazz-i... ...
Nisur nga Dua Lipa, ngjyra që zgjidhni për flokët tregon shumë për personalitetin tuaj

Nisur nga Dua Lipa, ngjyra që zgjidhni për flokët tregon shumë për personalitetin tuaj

Dua Lipa ka eksperimentuar shumë me flokët së fundmi. Para karantinës, këngëtarja kishte zgjedhur kombinimin e rrënjëve të zeza me flokët e verdha.   Gjatë izolimit në shtëpi, Dua e ndryshoi disa herë ngjyrën. Me siguri, ajo frymëzoi shumë nga ndjekëset e saj për verën e këtij viti, por çfarë do të thotë për personalitetin... ...
Debat në “Ftesë në 5” për dietat ushqimore, motivuesi kundër nutricionistes

Debat në “Ftesë në 5” për dietat ushqimore, motivuesi kundër nutricionistes

Në “Ftesë në 5” pasditen e djeshme, Arlinda Garuci, Deborah Keci dhe Eglent Bici diskutuan rreth mënyrës të së ushqyerit. Motivuesi Bici u shpreh pro dietës ‘fasting’, në kundërshtim me nutricienten Garuci. Eglenti tregoi se që prej 2016-tës, thuajse çdo javë, një ditë qendron pa ngrënë asgjë. Ai rrëfeu edhe një eksperiencë personale, lidhur me... ...
Facebook do të paralajmërojë njerëzit kur pëlqejnë ose reagojnë mbi lajme të rreme për koronavirusin

Facebook do të paralajmërojë njerëzit kur pëlqejnë ose reagojnë mbi lajme të rreme për koronavirusin

Platforma sociale ka njoftuar se do nisë të paralajmërojë njerëzit, nëse kanë pëlqyer, reaguar apo komentuar në një postim për Covid-19, që kompania e quan si lajm të rremë apo që e ka hequr. Ky njoftim i ri do t’i vijë përdoruesëve të Facebook, nisur nga java e ardhshme. “Këto postime lidhin njerëzit me mite... ...
10 tendenca për pranverën që duhet t’i bëni pjesë të garderobës tuaj

10 tendenca për pranverën që duhet t’i bëni pjesë të garderobës tuaj

Me rikthimin pak nga pak në normalitet, mund ta shijojmë lirisht pjesën e mbetur të pranverës. E nëse po mendoni të bëni pak ‘shopping’ javën e ardhshme, duhet të keni parasysh modelet frymëzuese të këtij sezoni. Tendencat e pranverës këtë vit janë sa të larmishme, aq edhe të kombinueshme me njëra-tjetrën. Kështu, mjaftojnë pak blerje... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in