Leksione historie nga një vlonjat si Romeo Veshaj


Ndoshta në shkollë nuk keni qenë shumë të mirë në histori dhe për këtë shkak mund të ketë qenë mos interesimi juaj në lidhje me ngjarjet më të rëndësishme të botës apo se profesori juaj nuk ka ditur si ta bëjë orën interesante.

Ndërkohë që për të parën nuk ju ndihmojmë dot, kemi gjetur mësuesin ideal të historisë për ju. Po flasim për Romeo Veshajn, i cili me anë të një videoje në Instagram, na jep një leksion të shkurtër për shprehjet që kanë lënë gjurmë që në fillesat e qytetërimit.

“Të gjitha rrugët të çojnë në Romë ka thenë Çezari. Të gjitha rrugët të çojnë në Berlin ka thenë Hitleri. Të gjitha rrugët të çojnë në Hënë ka thënë John Kennedy…”

Nderkohë që për atë që ka thënë më i rëndësishmi nga këta më lartë, vlonjati, shihni videon…/News31.al

E verteta e historise 🤦🏻‍♂️ #tqfudhet

1,532 Likes, 25 Comments – Romeo Veshaj (@romeoveshaj) on Instagram: “E verteta e historise 🤦🏻‍♂️ #tqfudhet”


Leksione historie nga një vlonjat si Romeo Veshaj

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in