Jo vetëm foto, Besi dhe Xhensila sapo ndanë me të gjithë videon e ëmbël kur Ajka sapo erdhi në jetë


Ditën e sotme Ajka, vajza e Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt feston datëlindjen e saj të parë.

Në këtë ditë të gëzueshme për ta, Besi dhe Xhensila postuan në Instagram disa foto të Ajkës, duke treguar për herë të parë portretin e ëmbël të së voglës bashkangjitur me urimet emocionuese.

 

View this post on Instagram

 

Per nektarin e jetes time, bija ime, mbreme e kisha te pamundur te flija, e mezi prisja te hapje syte e embel. E ndjej akoma aromen dhe faqet e ngrohta te tuat kur te sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore. Ditelindja jote, dita me e bukur e e jetes time. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem per ty sa hap syt, e gjumi me ze duke falenderuar Zotin per mrekulline qe na solli ne jeten . Nuk te dhuruam ne jeten, ti na dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bashk, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dyja kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, e tani qe po te dalin kicat(dhembet), kemi eksploruar boten bashk perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shume ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani? Na presin dhe shume vite per te mesuar nga njera tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me plot sfida, e mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos e harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti te kalosh permes ujrave mami do jet me ty. Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka. Ajka endrra jone e ber realitet.

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Duket se për këtë datëlindje fotot nuk janë të mjaftueshme, pasi Xhensila ndau me të gjithë ndjekësit një video ku tregohen momentet e para të Ajkës në jetë.

12.07.2018. bes_kallaku. @rezartashkurta faleminderit që e ke përjetsuar ktë moment”-shkruan Xhensila përkrah videos në të cilën shihet e shtrirë në spital me Ajkën në dorë dhe me Besin që i qëndron në krah.

 

View this post on Instagram

 

12.07.2018 🙏☀️💖 @bes_kallaku @rezartashkurta faleminderit që e ke përjetsuar ktë moment.

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Padyshim ky do jetë një kujtim tejet i veçantë dhe për Ajkën e vogël e cila do ketë kujtime kaq të bukura të momenteve të para në jetë. Ne i urojmë gëzuar ditëlindjen të voglës Ajka!/Neës31.al


Jo vetëm foto, Besi dhe Xhensila sapo ndanë me të gjithë videon e ëmbël kur Ajka sapo erdhi në jetë

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format