Hetimet për tërmetin e 26 nëntorit, polica nis arrestimet në Durrës


Ditën e sotme policia ka nisur arrestimet në qytetin e Durrësit, në kuadër të hetimeve për dëmet e tërmetit të 26 nëntorit.

Gazetarja Anila Hoxha tregon për “Top Channel” se mes të ndaluarve janë edhe të dyshuarit për shembjen e godinës në brendësi të Kavalishensës, ku ndërroi jetë kryekomisari Bajram Hajdarmetaj.

Operacioni sapo ka nisur dhe mësohet se Prokuroria ka grupuar në një të vetme dosjet e ndërtesave të shembura në vendin bregdetar.

Për shkak të viktimave nga shembja e ndërtesave, hetimet u regjistruan për ndërtim të paligjshëm dhe shpërdorim detyre.

Burimi:Top Channel

Hetimet për tërmetin e 26 nëntorit, polica nis arrestimet në Durrës

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in