Përjetoni orgazëm pa mashkull dhe pa masturbim: Doktori ka shkaktuar çmenduri në internet!

Përjetoni orgazëm pa mashkull dhe pa masturbim: Doktori ka shkaktuar çmenduri në internet!

Të menduarit për seksin dhe për gjëra të tjera të cilat në të vërtet na i eksitojnë dhe na i stimulojnë po ato pjesë të trurit të cilat stimulojnë vetëkënaqjen, përkatësisht stimulimi i gjenitaleve, thotë ai. Dr. Barry Komisaruk, profesor i psikologjisë në Universitetin Rutgers dhe autor i librit “Shkenca mbi orgazmën”, ka publikuar rezultatet... ...
Studimi: Mosha kur çiftet kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale

Studimi: Mosha kur çiftet kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale

Është mëse e qartë që kur njeriu bëhet prind jeta e tij ndryshon totalisht. Kujdesi për fëmijët është një angazhim shumë i madh, që kërkon shumë punë. Nëse jeni në një lidhje, shumë gjëra do të ndryshojnë veçanërisht në ndërveprimin me njëri-tjetrin, për kohën që duhet të kaloni bashkë. Dhe kjo është shumë e vërtetë... ...
Këndoni që të reduktoni stresin

Këndoni që të reduktoni stresin

Këndoni për të lehtësuar ankthin, reduktoni stresin dhe të keni humor të mirë. Është shkenca që e thotë dhe jo një princeshë Disney, që shfaqet gjithmonë duke kënduar. Nga një studim i universitetit të Frankfurtit, e publikuar në revistën Journal of Behavioral Medicine, thuhet se këndimi redukton prodhimin e kortizolit, hormonit të stresit që ul... ...
14 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth puthjes

14 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth puthjes

Ajo është një nga gjestet më spontane dhe natyrore, aq sa ka edhe një ditë të kushtuar për të: 13 prillin. Po flasim për puthjen, nga e cila, ndoshta nuk dini çdo gjë. Ka puthje franceze, puthje në hundë, në ballë, puthje në faqe, puthje e stampuar, puthje në kokë puthja është një nga gjërat... ...
Ekzistojnë katër lloje të tradhtisë, jo të gjitha përfshijnë seks…

Ekzistojnë katër lloje të tradhtisë, jo të gjitha përfshijnë seks…

Çfarë kualifikohet si tradhti? Kjo është pyetje e kamotshme, përgjigja e së cilës dallon nga personi në person. P.sh., disa njerëz tradhti e konsiderojnë kur partneri kryen marrëdhënie seksuale me dikë, e disa tjerë tradhti e konsiderojnë vetëm nëse partneri ka biseduar me dikë tjetër përmes mesazheve private. Duke marrë parasysh këtë, ekspertët kanë treguar... ...
Dieta më e mirë për diabetikët

Dieta më e mirë për diabetikët

Pacientët me diabet mellitus duhet të përmirësojnë 100% dietën e tyre për të mbajtur në kontroll sheqerin në gjak. Për këtë nevojitet të hani ushqime me vlera ushqyese, në sasi të moderuar, duke respektuar në maksimum dhe orarin e çdo vakti. Pra, çfarë duhet dhe nuk duhet të hajë një pacient me diabet? Edhe pse... ...
Shet trupin për të paguar tarifën e universitetit…

Shet trupin për të paguar tarifën e universitetit…

Louise punon si prostitutë. Ajo ka një borxh prej 20 mijë dollarësh të mbetur nga tarifat e papaguara të universitetit. Në një intervistë të gjatë për BBC, ajo tregon se ndjehet e detyruar të bëjë këtë punë, pasi sipas saj, është e vetmja rrugë për të shlyer në një kohë të shpejtë detyrimet e prapambetura.... ...
“Të rinjtë, gjithë jetën me qira”

“Të rinjtë, gjithë jetën me qira”

Rreth një e treta e të rinjve mund të jetojnë në shtëpi me qira për gjatë gjithë jetës së tyre. Ky është përfundimi në të cilin ka dalë fondacioni Resolution, që në një raport të tij nënvizon se 40 për qind e atyre që quhen gjenderata e mijëvjeçarit, më saktë të lindur mes viteve 1980=1996,... ...
Pija e rënies në peshë

Pija e rënies në peshë

Nuk ka më freskuese se kjo pije dobësimi me bazë kastravecin, limonin dhe menten. Të gjithë përbërësit janë natyral dhe që gjenden lehtësisht. Bëhet fjalë për një pije të shijshme, mjaft e lehtë për tu përgatitur dhe që ndihmon të humbni peshë në mënyrë natyrale. Kastraveci Është një detoksifikues i mrekullueshëm. I përbërë nga 95%... ...
Keni dëgjuar për Dietën e Ajrit? Bini në peshë më lehtë

Keni dëgjuar për Dietën e Ajrit? Bini në peshë më lehtë

Shumë prej nesh mundohen përditë për pamjen duke kërkuar dieta të reja që mund të na ndihmojnë të arrijmë peshën që dëshirojmë. Disa prej tyre janë dieta të suksesshme por ka të tjera që janë dekurajuese. Dietat e reja janë gjithmonë në lajmet kryesore, sidomos kur ndiqen nga njerëz të famshëm që publikojnë foto të... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in