13 gjërat për të cilat fillon dhe “nuk të plas më” kur bëhesh një vajzë e rritur! 

13 gjërat për të cilat fillon dhe “nuk të plas më” kur bëhesh një vajzë e rritur! 

Ndiheni një vajzë e rritur? Mosha nuk është gjithçka por ajo çka ne ndjejmë dhe veprojmë. Nëse 13 gjërat e mëposhtme përshkruajnë atë çka ju jeni sot, përgëzime, jeni një vajzë e rritur, e pjekur dhe jeni në rrugë të mbarë drejt lumturisë. 1. Nuk ta ndjen për mendimet e njerëzve të tjerë. Gah! Mendimet... ...
Jo vetëm të shijshme! Mandarinat sjellin këto të mira në organizmin tuaj

Jo vetëm të shijshme! Mandarinat sjellin këto të mira në organizmin tuaj

Gjatë kësaj stine fruti i vetëm që do kërkoni me ngulm do jetë vetëm mandarina. Përpos shijes së mirë mandarinat janë shumë të dobishme për metabolizmin tonë. Antioksidantët që gjenden tek mandarinat, ulin kolesterolin e keq dhe largojnë radikalet e lira në organizëm. Shumë të pasura me fibra, mandarinat stimulojnë rënien në peshë. Nëse konsumoni... ...
Koka e dushit po ju vret! Nëse nuk e pastroni rrezikoheni nga ky infeksion

Koka e dushit po ju vret! Nëse nuk e pastroni rrezikoheni nga ky infeksion

Për ata që ndjehen të zemëruar kur shikojnë mikrobe në tualetet publike, keni diçka më shqetësuese tani për t’u merakosur dhe mund të filloni që nga koka juaj e dushit. Pas disa studimeve në dushe shtëpiake të zakonshme, kërkuesit e Universitetit të Kolorados zbuluan një prani të konsiderueshme të baktereve. Shumica e bakterieve jo tuberkuloze... ...
Studimi: Do habiteni nga rezultatet nëse peshoheni kaq herë në javë

Studimi: Do habiteni nga rezultatet nëse peshoheni kaq herë në javë

Nëse ka një gjë për të cilën të gjithë mund të bien dakord, është se numri i kilogramëve nuk paraqet një pamje të plotë të shëndetit tonë. Megjithatë, është një mjet i dobishëm gjatë përparimit të humbjes së peshës. Për ata që janë duke u përpjekur të heqin disa kile, studime të reja sugjerojnë se... ...
Për rini të përjetshme! Benefitet e këtij fruti do ti shihni përgjatë gjithë stinës së vjeshtës

Për rini të përjetshme! Benefitet e këtij fruti do ti shihni përgjatë gjithë stinës së vjeshtës

Më në fund zgjidhja erdhi për të gjithë ju që doni një fytyrë të rinuar pa përdorur ilaçe apo kremëra të shtrenjtë. Fruti i cili është shpëtimtari juaj konsiderohet si një “super ushqim”. Shkencëtarët zbuluan se një dozë e përditshme shege ndihmon në ndalimin e oksidimit të një shënuesi kimik vital në ADN-në e qelizave... ...
Miku më i mirë i njeriut! Qeni arrin të zbulojë nëse ke ndonjë sëmundje

Miku më i mirë i njeriut! Qeni arrin të zbulojë nëse ke ndonjë sëmundje

Nuk e thonë kot që qeni është miku më i mirë i njeriut. Sipas disa studiuesve të cilët kanë marrë qenin në studim, shprehen se falë nuhatjes së tij, ai ka aftësinë të dallojë nëse një person vuan nga ndonjë sëmundje. Javën që kaloi studiuesit dolën në konkluzionin se qeni mund të dallojë nëse një... ...
Dita Botërore e Goditjes në Tru! Mjekët në Durrës, apel për kujdes dhe mjekim

Dita Botërore e Goditjes në Tru! Mjekët në Durrës, apel për kujdes dhe mjekim

Ditën e sotme, në kuadër të ”Ditës Botërore të Goditjes në Tru”, bluzat e bardha ofruan për qytetarët e Durrësit, informacion dhe shërbime bazë për matjen e glicemisë në gjak dhe të tensionit arterial. Mjekët e spitaleve kanë apeluar për më shumë kujdes ndaj këtij rreziku dhe domosdoshmërisë për t’a trajtuar sa më shpejt isheminë... ...
Jeta pas të 40-tave! Këto janë rreziqet shëndetësore që duhet të keni parasysh

Jeta pas të 40-tave! Këto janë rreziqet shëndetësore që duhet të keni parasysh

  Duke parë yjet e hollivudit si Debra Messing, Halle Berry, dhe Monica Belluci të cilat nuk duken fare për moshën 40 vjeçare, na bëjnë të mendojmë se të gjitha do të plakemi në të njëjtën mënyrë dhe do të jemi po aq të bukura sa ato. Në fakt është e kundërta. Gratë nuk janë... ...
Harrojini ilaçet! Mjafton vetëm kjo bimë mjekësore për të zhdukur ankthin dhe dhimbjet e kokës

Harrojini ilaçet! Mjafton vetëm kjo bimë mjekësore për të zhdukur ankthin dhe dhimbjet e kokës

Secili prej nesh është përballur qoftë një herë të vetme me dhimbjen e kokës. E në fakt, duhet thënë se për fat të keqë nuk është diçka e rrallë. Një tjetër problem shumë i hasur tek njerëzit, është edhe ankthi. Këto dy probleme mund të trajtohen me medikamente nga më të ndryshmet, por shpesh rezultati... ...
Nuk besoni te vaksina antigrip? Këto janë gjithçka që duhet të dini

Nuk besoni te vaksina antigrip? Këto janë gjithçka që duhet të dini

Sezoni më pak i preferuar i të gjithëve ka ardhur, është ai i gripit. Përgatitja e tij fillon që nga grumbullimi i sterilizuesve, çajrave, rrobave prej pambuku, dhe sigurisht vaksinave të gripit. Por kjo vaksinë nuk është në listën e të gjithëve, pasi  shumë njerëz mendojnë se në të vërtetë ajo të jep gripin. Gjatë... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in