“Si të kam artist? Shpërtheu në lot…”, fjalët e Fatma Haxhialiut për Mehdi Malkaj janë thellësisht prekëse

“Si të kam artist? Shpërtheu në lot…”, fjalët e Fatma Haxhialiut për Mehdi Malkaj janë thellësisht prekëse

Shembja e godinës së Teatrit u shoqërua me protestë edhe ditë e sotme. Aty ku nuk munguan qytetarë, aktivistë e artistë, postimet në rrjet kanë qenë të shumta. Fatma Haxhialiu ka ndarë një moment prekës, ku regjisorja Elma Doresi i dhuron një përqafim Mehdi Malkës. Një video, ku në pak sekond përcillen shumë emocione. I... ...
“Zhgënjim, keqardhje…”, personazhet shqiptarë që reaguan për shembjen e Teatrit

“Zhgënjim, keqardhje…”, personazhet shqiptarë që reaguan për shembjen e Teatrit

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar ditën e djeshme solli reagime të shumta. Disa nga persnazhet shqiptarë e kanë dënuar vendimin për prishjen e teatrit, duke ndarë foto e shkrime në rrjetet sociale. “Iku dhe një pjesë tjetër e historisë së këtij qyteti!”, shkruan Enada Hoxha. “Kështu do e mbaj mend Tiranën gjithmonë…”, kanë qenë... ...
Blendi Fevizu për shembjen e Teatrit: “Keqardhje që një pjesë e historisë sonë u kthye në një grumbull rrënojash”

Blendi Fevizu për shembjen e Teatrit: “Keqardhje që një pjesë e historisë sonë u kthye në një grumbull rrënojash”

Në lidhje me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar mëngjesin e sotëm, kanë reaguar të gjithë personazhet e njohur në Shqipëri, që nga arti sigurisht, politika, media e gjithkush tjetër. Blendi Fevizu ka zgjedhur që mendimin e tij për Teatrin ta japë në një shkrim, ku i kthen përgjigje edhe qindra mesazheve që ka marrë... ...
Aktori Neritan Liçaj këmbëkryq në bulevard pas lirimit: “Jo sot ju lutem. Nuk kam fuqi të flas”

Aktori Neritan Liçaj këmbëkryq në bulevard pas lirimit: “Jo sot ju lutem. Nuk kam fuqi të flas”

Aktori Neritan Liçaj, një prej aktivistëve kryesorë të “Aleancës për mbrojtjen e Teatrit”, u shoqërua në komisariat në orët e para të ditës së sotme, pak momente para se të shembej Teatri Kombëtar. Pa lirimit, ai  i është bashkuar protestës që vazhdon tek Teatri Kombëtar,  në një gjendje jo të mirë shëndetësore. Liçaj tha për... ...
Renis Gjoka tregoi trishtimin e tij për Teatrin me foton më emocionuese të së bijës

Renis Gjoka tregoi trishtimin e tij për Teatrin me foton më emocionuese të së bijës

Lidhur me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar kanë reaguar shumë personazhe të njohur. Një nga postimet më emocionuese ka qenë edhe ai i Renis Gjokës. Renisi ka ndarë një foto të realizuar jo më larg se dje, ku shihet vogëlushja Aura në karrocë, me godinën e teatrit të sfond. Një kujtim ky, për të... ...
Rozana Radi për shembjen e Teatrit: “I vratë për së dyti artistët që ngritën këtë tempull”

Rozana Radi për shembjen e Teatrit: “I vratë për së dyti artistët që ngritën këtë tempull”

Orët e para të mëngjesit, godina e Teatrit Kombëtar është shembur. Pavarësisht protestave dhe qendrimeve kundër të një pjese të artistëve dhe qytetarëve, Bashkia ka vendosur për shembjen natën të kësaj godine. Rozana Radi ka reaguar me një shkrim në rrjetet sociale. Duke shprehur hapur qendrimin kundër prishjes së Teatrit, pamjet e siguruara Rozana i... ...
Deklarata e fundit e Feros për Mozzik tregoi se reperët po i hedhin hatërmbetjet pas krahëve

Deklarata e fundit e Feros për Mozzik tregoi se reperët po i hedhin hatërmbetjet pas krahëve

Marrëdhëniet mes Feros dhe Mozzik nuk u dukën se shkonin mirë. Që nga shkëputja e Mozzik nga labeli ku përfaqësoheshin dikur, fansat kanë menduar se raportet mes djemve nuk ishin në ditët më të mira. Por, postimi i fundit i Feros i ka bërë të gjithë të mendojnë ndryshe. Duke qenë se Mozzik dhe Getinjo... ...
Rozana Radi për Teatrin Kombëtar: “Do jem gjithmonë në mbrojtje të këtyre mureve, aty brenda kam shpirtin e babait tim”

Rozana Radi për Teatrin Kombëtar: “Do jem gjithmonë në mbrojtje të këtyre mureve, aty brenda kam shpirtin e babait tim”

Ditët e fundit, debati për shembjen ose jo të godinës së Teatrit Kombëtar ka qenë në qendër të vëmendjes. Kjo nisur dhe nga zhvillimet e fundit. Përmendim këtu ndërrimin e pronësisë së truallit. Vendimin për prishjen nga Këshilli Bashkiak i Tiranës apo reagimet e artistëve. Një prej artisteve që i është bashkuar protestës për ruajtjen e Teatrit... ...
Urimi i Tunës për Patrisin: “Do të dëshiroja më të mirat për ty, por ti tashmë i ke”

Urimi i Tunës për Patrisin: “Do të dëshiroja më të mirat për ty, por ti tashmë i ke”

Tuna dhe Patrisi formojnë një prej çifteve më të komentuar të showbiz-it shqiptar. Kohët e fundit janë përfolur më së shumti për një ndarje, gjë e cila gjithsesi rezultoi e pavërtetë. Si gjithmonë çifti nuk komentoi asgjë për thashethemet, por la të kuptohej që jo vetëm që nuk ka ndarje, por ishin të lumtur bashkë.... ...
E pa veten në lajme, gazetarja Kozeta Kurti sqaron se komenti i saj në Facebook është keqinterpretuar

E pa veten në lajme, gazetarja Kozeta Kurti sqaron se komenti i saj në Facebook është keqinterpretuar

Kozeta Kurti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook lidhur me lajmet që qarkulluan mbrëmjen e djeshme në portale. Në titujt e lajmeve është shprehur se Kurti ka mohuar të ketë hedhur firmë për peticionin për prishjen e Teatrit. Kozeta ka bërë thirrje që të mos keqpërdoren deklaratat e njerëzve, pasi ajo thjesht... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in