Beyonce inkurajon fansat të kërkojnë drejtësi për George Floyd: “Jemi zemërthyer dhe shumë të zemëruar”

Beyonce inkurajon fansat të kërkojnë drejtësi për George Floyd: “Jemi zemërthyer dhe shumë të zemëruar”

Beyonce i është drejtuar fansave të saj me anë të një videoje në Instagram, duke i thënë se duhet të veprojnë pas vdekjes së George Floyd.  Ylli i muzikës është një prej personazheve që po përdorin platformat e tyre sociale, për të kërkuar ndryshim, pas asaj që i ndodhi 46-vjeçarit në Minneapolis një javë më... ...
Me fëmijët e tyre të përqafuar, Albani e Miriami bëjnë urimin e ëmbël për 1 qershor

Me fëmijët e tyre të përqafuar, Albani e Miriami bëjnë urimin e ëmbël për 1 qershor

Fëmijët festojnë sot ditën e tyre, ndërkohë që me hapjen e çerdheve dhe kopshteve pas pandemisë, këtë vit 1 Qershori është bërë pak dhe festa e prindërve. Gjithsesi, ka pasur shumë urime në rrjetet sociale për të vegjëlit në këtë ditë të veçantë, mbi të gjitha për lumturinë dhe buzëqeshjn e tyre. Po ashtu pati... ...
Fatma Haxhialiu: “Këtë 1 qershor dua t’ja kushtoj fëmijërisë së vjedhur, të gjithë fëmijëve viktima të përdhunimit”

Fatma Haxhialiu: “Këtë 1 qershor dua t’ja kushtoj fëmijërisë së vjedhur, të gjithë fëmijëve viktima të përdhunimit”

Në ditën e fëmijëve, Fatma Haxhialiu ka bërë një postim ndryshe. “Gëzuar pa festë!”, ka zgjedhur të shkruajë Fatma në rrjet, duke renditur disa arsye që lidhen me ngjarjet e ditëve të fundit. “Këtë 1 qershor dua t’ja kushtoj fëmijërisë së vjedhur”, e ka nisur shkrimin Fatma, duke ia dedikuar rreshtat në vijim të miturve,... ...
Nga dëshira për tu bërë nënë, e deri tek karriera pas shtatzënisë Jonida Vokshi i rrëfen të gjitha

Nga dëshira për tu bërë nënë, e deri tek karriera pas shtatzënisë Jonida Vokshi i rrëfen të gjitha

Jonida Vokshi së shpejti do të mbajë vogëlushen e saj në krahë, ndërsa në një intervistë ekskluzive për “Who”, ajo nuk i ka kursyer detajet. Pyetur nëse e kishin planifikuar shtatzëninë, Vokshi ka shpjeguar: “Një shtatzëni mes të dëshiruarës dhe rastësisë. Unë dhe Besniku e kishim menduar që shpejt të vinte dhe momenti për t’u... ...
Alban Skënderaj dhe Elgit Doda premtojnë se do të sjellin kolonën zanore të kësaj vere

Alban Skënderaj dhe Elgit Doda premtojnë se do të sjellin kolonën zanore të kësaj vere

Stina e verës është një periudhë shumë e rëndësishme për këngëtarët, të cilët nxitojnë të nxjerrin projektet dhe t’i kthejnë në hite të verës. Gjë e cila përkthehet në më shumë “views”, koncerte, të ardhura dhe sigurisht sukses. Edhe pse këtë vit industria muzikore dhe e koncerteve ka marrë një goditje të rëndë nga pandemia... ...
Rezart Veleshnja zbulon rolin më të dobët që ka bërë: “Nuk e di si nuk më hoqën nga Portokallia”

Rezart Veleshnja zbulon rolin më të dobët që ka bërë: “Nuk e di si nuk më hoqën nga Portokallia”

Rezart Veleshja gëzon statusin e një prej aktorëve më të suksesshëm dhe të talentuar të “Portokalli”. Kjo falë roleve që bën prej vitesh në spektaklin e humorit dhe të qeshurave që i dhuron publikut çdo të dielë. Sigurisht siç ndodh me çdo artist, që një apo dy prej krijimeve i ka më të preferuara se... ...
Të hënën rikthehet në Top Channel game show i emocioneve të forta, “Dilema Deal or no Deal” me Eno Popin

Të hënën rikthehet në Top Channel game show i emocioneve të forta, “Dilema Deal or no Deal” me Eno Popin

“Dilema Deal or no Deal”, programi me një rekord shikueshmërie kudo ku transmetohet, rikthehet nga e hëna në ekranin e Top Channel. Sigurisht nën moderimin e Eno Popit. Pas një pauze të detyruar nga pandemia e Covid-19, emisioni patentë e “Endemol”, do të sjellë sërish për publikun shqiptar marrëveshje të ndryshme financiare mes Bankierit dhe... ...
Yjet e Hollywood dhurojnë para që të lirohen personat e arrestuar gjatë protestave për George Floyd

Yjet e Hollywood dhurojnë para që të lirohen personat e arrestuar gjatë protestave për George Floyd

Vdekja tronditëse e George Floyd, afroamerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHBA. Njerëzit prej disa ditësh protestojnë në rrugët e më shumë se 30 qyteteve, kundër brutalitetit të policisë dhe dhunës që ata ushtrojnë ndaj njerëzve me ngjyrë. Ka pasur protesta të dhunshme, përplasje me policinë,... ...
Olta Gixhari rrëfen njohjen me partnerin, planet për dasmën dhe detaje nga shtatzënia

Olta Gixhari rrëfen njohjen me partnerin, planet për dasmën dhe detaje nga shtatzënia

Olta Gixhari po e shijon në maksimum pritjen e ëmbël dhe këtë e tregon edhe më mirë në rrjetet sociale. Në një intervistë live me “Story”, Olta ka zbuluar detaje mbi shtatzëninë dhe partnerin e saj. Gixhari ka treguar se çifti e kishin planifikuar për të hedhur këtë hap të rëndësishëm. “Ishte e planifikuar, madje... ...
Luana Vjollca denoncon në polici një person që e perndiqte prej muajsh

Luana Vjollca denoncon në polici një person që e perndiqte prej muajsh

Luana Vjollca i është drejtuar policisë për kallëzim penal për pëndjekje. Sipas “BalkanWeb”, një 28-vjeçar nga Kosova, i cili identifikohet si A. Morina, e ka përndjekur moderatoren prej tre muajsh. Që prej muajit shkurt, personi në fjalë ka tentuar me insistim të komunikojë me Luanën, duke e ndjekur në ambientet e punës dhe në banesën... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in