Fundjavë me kufizime, çfarë duhet të dimë për të shtunën dhe të dielën


Edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar për shkak të koronavirusit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Rama mbrëmjen e djeshme nëpërmjet një statusi në Facebook.

Këtë të shtunë, do të jenë hapur vetëm pikst ushqimore dhe farmacitë deri në orën 21:00. Liridalje do të kenë pensionistët deri në orën 10:00. Ndërsa, nënat me fëmijë deri në moshën 14 vjeç do të lejohen nga ora 11:00-17:30.

Ndërsa, të dielën do të jetë gjithçka e mbyllur. Njëkohësisht, nuk do të jetë i mundur qarkullimi i automjeteve gjatë kësaj fundjave. Njoftimin e plotë e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. /News31.al


Fundjavë me kufizime, çfarë duhet të dimë për të shtunën dhe të dielën

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in