Francezët ngatërruan himnin shqiptar në stadium, Macron i kërkon falje Ramës për incidentin


Presidenti francez Emanuel Macron ka kërkuar ndjesë pas episodit të turpshëm mbrëmjen e djeshme në Francë, ku u ngatërrua himni i kombëtares shqiptare me atë të Andorrës.

Gafa e organizatorëve të ndeshjes Francë-Shqipëri, ndodhi teksa në vend të himnit kuqezi, ata vendosën një himn tjetër duke shkaktuar kaos në stadium.

Lojtarët shqiptarë nuk pranuan të nisnin lojën deri sa kjo situatë u zgjidh dhe u vendos himni i kombit tonë, teksa në fytyrat e tyre shihej një habi e madhe dhe ia bënin me shenja njëri-tjetrit.

Macron ka vlerësuar reagimin e futbollistëve shqiptarë në reagimin e tij dhe ka thënë se e konsideronte të nevojshme shprehjen e një ndjese të sinqertë.


Francezët ngatërruan himnin shqiptar në stadium, Macron i kërkon falje Ramës për incidentin

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in