E shijshme dhe e shëndetshme, mësoni si të gatuani Granolën në shtëpi në pak minuta


Nëse jeni duke kërkuar një recetë të shpejtë, të shijshme dhe pa kalori, jeni në vendin e duhur!

Renamour” është bloggu i gatimit në Instagram, i krijuar nga një çift që adhurojnë gatimin, Amantia dhe Renisi. Me ushqimet e tyre tepër të shijshme ata bëjnë që bloggu të jetë “shpëtimtari” i ditëve të shumë njerëzve që nuk dinë se çfarë të gatuajnë për mëngjes, drekë apo darkë.

Mbrëmjen e djeshme “Renamour” publikoi një recetë super të shijshme dhe të shëndetshme: Granola me patate të ëmbël, drithëra, fara të ndryshme, kos të trashë, mjaltë dhe boronica.

 

View this post on Instagram

 

Sweet potato Granola with greek yogurt, honey & blueberries 🧡💙 Hit the story button for the recipe at @renamour_fait_avec_amour. You can check out Highlights as well for more recipes 😉 Much love & Thnx foodl❤vers. •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• Granola me patate te embel, drithera, fara te ndryshme, kos te trashe, mjalte dhe boronica 🧡💙 Per me shume info dhe detaje mbi receten shtypni butonin e historikut te @renamour_fait_avec_amour. Mund te shtypni dhe “Highlights” per receta te tjera 😉 Shume dashuri per ju dhe f❤leminderit. Bon Appétit 👌😉 FOLLOW OUR COOKING ACCOUNT THNX AND MUCH LOVE FOR YOU Amy & Reny 🥂 FOLLOW: @renamour_fait_avec_amour _________________________________ #renamour #faitavecamour #renamourfaitavecamour #fusion #foodlovers #instafood #instafoodporn #beautifucuisines #thekichn #feedfeed #buzzfeedfood #buzzfeedtasty #buzzfeast #foodblogfeed #eatingfortheinsta #cuisineworld #f52grams #fellowmag #foodnetwork #tastemade #eatfamous #healthylifestyle #foodpics #foodblogger #foodblogfeed #foodstylist #foodphotographer

A post shared by RENAMOUR, fait avec amour🍴 (@renamour_fait_avec_amour) on

Po, po është fiks pjata që shikojmë më së shumti tek bloggerët e njohur, në filma apo dhe në YouTube.

Granola është përgatitja, kombinimi dhe tharja në furrë e ushqimeve si drithërave, farat, mjalti e të tjera që më së shumti konsumohet në mëngjes apo dhe mes vakteve.

Renamour” përveç përgatitjes, ka dhënë dhe informacione të detajuara në lidhje me këtë ushqim. Faqja e gatimit shkruan se Granola është një nga ushqimet më të shëndetshme, që mund të konsumohet në shtëpi, por mund dhe mund të merret me vete. Nuk e rëndon sistemin tretës të trupit, pasi farat që janë përbërës i kësaj recete japin një efekt pozitiv për organizmin.

Nëpërmjet fotove dhe udhëzimeve të meposhtme, “Renamour” na tregon hap pas hapi se si mund ta bëjmë një pjatë të tillë në shtëpi.

Udhëzimet i morët, përbërësit i mësuat, çfarë prisni? Përvishjuni punës dhe realizoni këtë pjatë kaq të bukur e të shijshme falë “Renamour”./News31.al

E shijshme dhe e shëndetshme, mësoni si të gatuani Granolën në shtëpi në pak minuta

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in