E FUNDIT/ Shkon në 8 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri


Një 66-vjeçar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, në Spitalin Infektiv. Pacienti ishte i prekur nga Covid-19. Mësohet se 66-vjeçari ka pësuar infarkt, e njëkohësisht vuante nga sëmundje kronike pulmonare, hipertension dhe hemorragji gastro-intestinale.

Pavarësisht përpjekjes së mjekëve, pacienti nuk ka arritur të mbijetojë. Numri i viktimave nga Covid-19 në vendin tonë ka shkuar në tetë, ndërsa mbrëmjen e djeshme një 85-vjeçare humbi jetën pasi shfaqi komplikacione të menjëhershme për shkak të koronavirusit. /News31.al


E FUNDIT/ Shkon në 8 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in