Dhuna në derbi, FSHF merr vendimin e rëndësishëm!


Pas dhunës në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, Komisioni Disiplinës ka dhënë vendimin, duke dënuar të dy klubet e kryeqytetiti. Sigurisht, në rolin e organizatorëve, ndëshkimi për bardheblutë ka qenë më i rëndë. Ja vendimi i plotë I Komisionit të Disiplinës në FSHF për ngjarjen e rëndë.

Vendimi vjen si më poshtë:
Për tifozët “Ultras” të Tiranës është ndaluar pjesëmarrja në pjesën e mbetur të sezonit ndërkohë një listë me 8 persona, pezullohen përgjithmonë nga stadiumet.
Përsa i përket skuadrës së Partizanit, tifozët nuk do të lejohen në dy ndeshje ndërkohë ka edhe një gjobë për skuadrën.
Burimi: Balkanweb

 


Dhuna në derbi, FSHF merr vendimin e rëndësishëm!

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in