Destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë 2019-ës!


Viti 2019-të duhet të jetë viti i udhëtimeve, dhe duhet të konsideroni çdo muaj si një mundësi për aventura të reja. Por para se të rezervoni udhëtimin tuaj të ardhshëm, mbani mend se disa destinacione që janë më të mira për portofolin tuaj sesa disa të tjera.

Mos u mendoni gjatë se ku mund të udhëtoni vitin e ardhshëm pasi “GOBankingRates” përcaktoi destinacionet më të mira për çdo muaj. Pra nëse jeni duke kërkuar për një destinacion të veçantë ka vende perfekte për ju për të shkuar në çdo kohë të vitit:

Nr. 10- Në listën e 10 vendeve të para për t’u vizituar në 2019 është Belize. Kombi i vogël i Amerikës Qendrore është një nga destinacionet më të bukura në botë.

Nr. 9- São Tomé dhe Príncipe. Xhungla, peisazhet vullkanike të paimagjinueshme janë vetëm disa nga pamjet e mrekullueshme që ofron ky vend.

Nr. 8- Bjellorusia është deklaruar e hapur për biznes, dhe tani është koha për të shkuar.

Nr. 7-Indonezia. Në këtë vend mund të kaloni momente të paharrueshme, ishujt e pafund dhe kuzhina tradicionale, janë vetëm disa nga gjërat që mund të shijoni në Indonezi.

Nr. 6- Jordania është vlerësuar si një nga vendet më të mira të botës.

Nr. 5- Kirgizstan. Në kryqëzimin e peizazheve malore mahnitëse, kjo e bën udhëtimin tuaj një aventurë të vërtetë. Ofertat turistike të Kirgistanit po zgjerohen me shpejtësi për të përmbushur kërkesën në rritje.

Nr. 4- Panamaja. Ky vend ka kafshë të egra dhe vende tropikale të jashtëzakonshme, plazhe të pafundme dhe kultura tradicionale.

Nr. 3- Zimbabve. Ky vend është destinacioni më turistik afrikan.

Nr. 2- Gjermania. Atje mund të gjeni gjithçka, nga peisazheve më të bukura të Evropës, kështjellat përrallore, deri tek vendet e rëndësishme historike.

Nr. 1- Sri Lanka. E gjithë magjia e Azisë së Jugut përfshihet në këtë ishull, është një vend miqësor dhe mjaft ekzotik.


Destinacionet më të mira për t’u vizituar gjatë 2019-ës!

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in