Deputeti shqiptar: “Do jetoj me nënën se jam i vogli i shtëpisë!”


Këtë të shtunë në rubrikën “Një ditë me Dojnën” në Pop Culture, ka qenë i ftuar deputeti më i ri i Partisë Socialiste Eljo Hysko.
Veç të rejave nga jeta e tij si deputet, ai ka rrëfyer edhe marrëdhëniet e tij familjare veçanërisht me nënë.

Teksa moderatorja dhe autorja Dojna Mema e ka pyetur nëse ka dalë në shtëpi më vete apo ka ndonjë dublex, Eljo ka treguar se vazhdon të qëndrojë me nënë e tij e nisur nga kjo ka treguar një barsaletë.
Shiko përveç rrogës dhe privilgjeve të tjera që është mjaft e kënaqëshm, jam i lumtur, do të tregoj një histori që tregojmë ne nga Berati. I thonë shkodranit do të çojmë në Venecia, ka festa humor thotë ai. Ku ka më të bukura se festat italiane me maska do kënaqesh, ika thotë shkodrani.
I thonë korçarit do të cojmë në Paris. Po ça ndodh në paris ka alkol, ka verat më të mira, festa, o ika. I thonë beratsti do të çojmë në Zvicër, ka ushqime të mira, kështjella të bukura gjëra të jashtëzakonshme. Po në darkë kthehesh tek nëneja thotë ky, jo i thonë dhe beratësi thotë po ik o se nuk vij”.- tregon Eljo duke qeshur dhe Dojna e ka ngacmuar sërish duke i thënë se nuk e di sa e kënaqur është nëneja që kthehesh në darkë,
“Unë jam i vogëli shtëpisë dhe sigurisht do të qëndroj me mamin”.- ka përfunduar deputeti.


Deputeti shqiptar: “Do jetoj me nënën se jam i vogli i shtëpisë!”

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format