Del në shitje Ferrari i 2002-shit i Schumacher për vlerën marramendëse


Ferrari F2002, e legjendës së Formula 1, Michael Shumacher do të dalë në ankand më 30 nëntor, gjatë çmimit të madh të Abu Dhabit.

Sipas ekspertëve Shumacher ka garuar me këtë makinë në çmimin e madh të Francës në 2002-shin, ku gjermani u shpall edhe kampion. Gjithashtu në përfundim të kualifikueseve të nëntorit në Abu Dhabi, të pranishmit do të kenë mundësinë që të shohin parakalimin e F2002.

Më pas do të hapet edhe ankandi, i cili pritet të fillojë nga 5.5 deri në 7.5 milion dollarë. Shtëpia e famshme e ankandeve, Sotheby, e ka quajtur makinën një raketë, dhe një nga versionet më dominant, të prodhuar ndonjëherë nga Ferrari.


Del në shitje Ferrari i 2002-shit i Schumacher për vlerën marramendëse

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format