Champions/ Liverpool bën të “paimagjinueshmen” ndaj Barcelonës dhe kap finalen e madhe


Liverpool ka arritur atë që edhe tifozi i saj më i zjarrtë e kishte të vështirë ta besonte. “Të kuqtë” fituan 4-0 ndaj Barcelonës duke përmbysur humbjen 3-0 të ndeshjes së parë dhe kanë kaluar në finalen e madhe të “Champions League”.

Divock Origi dhe Giorgino Wijnaldum ishin heronjtë e skuadrës së Jurgen Klopp, që arriti të bënte përmbysjen e madhe pa dy sulmuesit e saj kryesorë: Mohamed Salah dhe Roberto Firmino.

Liverpool dominoi ndeshjen nga fillimi në fund duke mos e lënë Barçën të “marrë frymë”, ndërkohë që Messi ishte “hija e vetvetes” në këtë takim, ndryshe nga ndeshja e kaluar kur mrekulloi botën me futbollin e tij.


Champions/ Liverpool bën të “paimagjinueshmen” ndaj Barcelonës dhe kap finalen e madhe

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in