Burri më i vjetër në botë tregon sekretin e jetëgjatësisë dhe nuk lidhet me ushqimin


Chitetsu Watanabe është shpallur si ‘burri më i vjetër në botë’ nga Libri i Rekordeve Botërore “Guinness”. Watanabe mbush plot 113 vjeç muajin e ardhshëm dhe ka ndarë me të gjithë sekretin e jetëgjatësisë.

Ai ka rrëfyer se nuk zemërohet asnjëherë me njerëzit dhe pikërisht kjo mënyrë jetese ka bërë që Watanabe të kalojë një shekull jetë. I moshuari jeton në Japoni, ndërsa mësohet se për shumë vite gjatë rinisë ka punuar në një kompani për prodhimin e sheqerit. Në vitin 1944, Watanabe ka marrë pjesë në Luftën e Dytë Botërore.

I moshuari ka treguar gjithashtu se frutat e perimet nuk kanë munguar në dietën e tij. /News31.al

Burri më i vjetër në botë tregon sekretin e jetëgjatësisë dhe nuk lidhet me ushqimin

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in