Rregullat “e çmendura” që duhet të ndjekë familja Kardashian gjatë xhirimit të serialit

Rregullat “e çmendura” që duhet të ndjekë familja Kardashian gjatë xhirimit të serialit

”Keeping Up With the Kardashians” është prej shumë vitesh një prej serialve më të ndjekur, si në televizion, ashtu edhe online. Kjo është meritë sigurisht e Kris Jenner, e cila është mëndja pas shfaqjes televizive. Ndërkohë që seriali të jep idenë e një “reality”, ku ndodhin ngjarje të vërteta, emocionale dhe të sinqerta të një... ...
(Video) Çudia në Turqi, në xhamia luhet ”Bella Ciao”

(Video) Çudia në Turqi, në xhamia luhet ”Bella Ciao”

Kënga e rezistencës anti-fashiste italiane “Bella Ciao”, e popullarizuar masivisht nga seriali “La Casa de Papel”, është dëgjuar të luhet në disa xhami në qytetin turk të Izmirit. Bëhet fjalë për versionin e këngës në turqisht. Banorët e lagjeve Konak, Karsiyaka dhe Buca në Izmir u habitën nga ajo që po dëgjonin, nga vendi ku... ...
Donald Trump: “Edhe nëse ndodh një valë e dytë e Covid-19, SHBA nuk do të mbyllet më”

Donald Trump: “Edhe nëse ndodh një valë e dytë e Covid-19, SHBA nuk do të mbyllet më”

Presidenti i SHBA Donald Trump vazhdon të këmbëngulë në planin e tij të rihapjes së vendit. Ai i ka bërë sërish thirrje shteteve që të rihapin bizneset, pavarësisht shqetësimeve të vazhdueshme ndaj Covid-19. Deklaratën Trump e bëri teksa vizitonte të enjten një fabrikë të prodhimit të automjeteve në Michigan. Gjatë kësaj periudhe, fabrika është përdorur... ...
Problemet emocionale bëhen shkak që Scott Disick t’i japë fund lidhjes 3-vjeçare me Sofia Richie

Problemet emocionale bëhen shkak që Scott Disick t’i japë fund lidhjes 3-vjeçare me Sofia Richie

Ditët e fundit kanë qarkulluar lajme jo fort të mira mbi romancën e Scott Disick, ish-partnerit të Kourtney Kardashian dhe modeles Sofia Richie. Çifti mendohej se i kishte dhënë fund lidhjes pas 3 vitesh bashkë, lajm ky që konfirmohet nga “Us Weekly”. Megjithatë duket se bëhet fjalë për një “pushim” nga lidhja e jo një... ...
OKB me iniciativë të re, nis fushatën kundër keqinformimit mbi koronavirusin

OKB me iniciativë të re, nis fushatën kundër keqinformimit mbi koronavirusin

Një iniciativë globale kundër keqinformimit për koronavirusin ka nisur sot nga Kombet e Bashkuara. Me qëllim përhapjen e përmbajtjes së besueshme dhe të saktë, një rrjet vullnetarësh do të jenë ata të cilët do të realizojnë nismën. Ajo që nga sot e në vijim do ta njohim me emrin “Verified”, inkurajon njerëz nga mbarë bota... ...
Italia dhe Greqia rihapin aeroportet, hiqet karantina e detyruar për turistët

Italia dhe Greqia rihapin aeroportet, hiqet karantina e detyruar për turistët

Pas më shumë se dy muajsh, situata e krijuar nga koronavirusi në Itali është drejt përmirësimit. Ministrja e Transportit dhe Infrastrukturës, Paola De Micheli, njoftoi se të gjithë aeroportet në vendin fqinj do të rihapen nga 3 qershori. Megjithatë zonat me rrezikshmëri të lartë do të jenë nën monitorim. “Do të jetë e mundur të... ...
Naomi Campbell bën historinë me kopertinën e fundit në revistën prestigjoze

Naomi Campbell bën historinë me kopertinën e fundit në revistën prestigjoze

Para disa kohësh Apple nisi fushatën “Shot on iPhone”, të cilën Naomi Campbell e ka çuar tashmë në një tjetër nivel. Modelja e famshme ka bërë historinë duke e realizuar nga shtëpia setin fotografik për kopertinën e revsitës “Essence”, me telefonin e saj. Kjo kopertinë është e veçantë pasi përkon me 50-vjetorin e revistës prestigjoze... ...
Këngëtarja e famshme ka adoptuar adoleshentët që do të largoheshin nga jetimorja

Këngëtarja e famshme ka adoptuar adoleshentët që do të largoheshin nga jetimorja

Sia, këngëtarja që preferon të mos ja tregojë botës fytyrën, na tregon se sa të madhe e ka zemrën. Në një intervistë me SiriusXM, artistja rrëfeu se familja e saj u bë më e madhe vitin e kaluar. “Unë adoptova dy djem në 2019-ën. Të dy ata ishin 18 vjeç”- tha Sia. Ajo shpjegoi se... ...
Situata e pazakontë në spital, infermierja shfaqet vetëm me të brendshme para pacientëve

Situata e pazakontë në spital, infermierja shfaqet vetëm me të brendshme para pacientëve

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në një spital në Moskë. Në pavijonin ku gjendeshin të shtruar vetëm pacientë meshkuj me Covid, një infermiere ka dhuruar ‘një performancë’ ndryshe. Vajza mbante veshur mantelin e tejdukshëm (pjesë të veshjes së sigurt për parandalimin e transmetimit të Covid), por poshtë tij dukeshin vetëm të brendshmet e infermieres.... ...
5 shtete evropiane caktojnë datën për rihapjen e kufijve

5 shtete evropiane caktojnë datën për rihapjen e kufijve

Kriza e koronavirusit mbylli kufijtë mes vendeve evropiane. Tashmë që situata shihet disi më e stabilizuar, 5 shtete kanë vendosur rihapjen e kufijve. Gjermania, Austria, Hungaria, Sllovakia dhe Republika Çeke mund të lëvizin lirisht mes tyre nga mesi i qershorit. “Ne mendojmë se mund të krijojmë një mini-Shengen duke i lejuar njerëzit të udhëtojnë pa... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in