Presidenti serb Aleksandër Vuçiç shtrohet me urgjencë në spital, shkak problemet me zemrën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç shtrohet me urgjencë në spital, shkak problemet me zemrën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është shtruar me urgjencë në spitalin ushtarak të Beogradit  mbrëmjen e së premtes pasi ka shfaqur probleme me shëndetin. Mediat serbe shkruajnë se presidenti është shtruar në Beograd ndërkohë që sot në mëngjes, zyra e tij e shtypit pranoi me një deklaratë problemet kardiovaskulare. Zëdhënësja e presidentit Suzana Vasiljeviç tha...
Refuzimi i negociatave/ Merkel: Iu kthye shpina Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Refuzimi i negociatave/ Merkel: Iu kthye shpina Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Para pak minutash është bërë e ditur se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen. Shkaku ishte pasi ky u fundit i kishte premtuar qytetarëve angazhimin për anëtarësimin në BE dhe nuk e arriti vendosi të largohet nga pozicioni. Ndërkohë Kancerlarja e Gjermanisë, Angela Merkel, në një konferencë për shtyp nga Brukseli...
Makina bie në shinat e trenit në SHBA, ndërrojnë jetë 2 adoleshentë, mes tyre një shqiptar

Makina bie në shinat e trenit në SHBA, ndërrojnë jetë 2 adoleshentë, mes tyre një shqiptar

Dy adoleshentë kanë ndërruar jetë ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur gjate nje aksidenti në SHBA. Mediat amerikane shkruajnë se aksidenti ndodhi ditën e djeshme në Orangetown të SHBA, ku mes viktimave, raportohet të jetë një djalë 17-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, i identifikuar si A.N. Mediat raportojnë se në këtë aksident humbi...
Tërmet i fuqishëm në Stamboll, njerëzit në panik, evakuohen shkollat dhe spitalet

Tërmet i fuqishëm në Stamboll, njerëzit në panik, evakuohen shkollat dhe spitalet

Ditën e sotme Stambolli është goditur nga një tërmet tepër i fuqishëm. Sipas institutit Gjeologjik në Stamboll, epiqendra e tërmetit ka qënë në Detin e Marmarasë me thellësi 7 km dhe goditja ishte 5.8 ballë. Kjo goditje u shoqërua me dhjetëra të tjera më të vogla në Turqinë Perëndimore. Shkollat dhe spitalet janë urdhëruar të...
Mrekulli natyrore! Pas flakëve gjigande, në Amazonë nisin reshjet e shiut

Mrekulli natyrore! Pas flakëve gjigande, në Amazonë nisin reshjet e shiut

Prej mëse tre javësh, bota po përballet me një fatkeqësi natyrore. Pylli gjigand i Amazonës është rrethur nga flakët gjigande të cilat po shkatërrojnë çdo gjë. Pamjet e trishta të bimëve dhe kafshëve që digjen, kanë prekur zemrat e të gjithëve. Por më në fund, natyra po shpëton veten! Mediat e huaja kanë raportuar se...
Amazona drejt shkatërrimit, “frymëmarrja” e botës rrethohet nga flakët

Amazona drejt shkatërrimit, “frymëmarrja” e botës rrethohet nga flakët

Ekosistemi më i madh në botë, pylli i Amazonës prej disa ditësh është përfshirë nga flakët gjigande. Në fotot dhe videot e publikuara, duken pamjet tmerruese teksa flakët po shkatërrojnë çdo gjë: bimë dhe gjallesa. Sipas “CNN”, tymi ka arritur deri në Sao Paulo, ç’ka nënkupton më shumë se 1.700 milje larg pyllit. Prej më...
13 persona të vdekur nga tajfuni në Kinë, evakuohen 1 milionë banorë

13 persona të vdekur nga tajfuni në Kinë, evakuohen 1 milionë banorë

13 persona kanë mbetur të vdekur dhe një milione banorë janë larguar nga shtëpitë e tyre pas goditjes nga tajfuni Lekima, në Kinë. Gjashtëmbëdhjetë persona janë deklaruar të zhdukur pas një stuhie që ka përfshirë rajonin, nga tajfuni Lekima qe ishte paralajmëruar se do ta godas Kinën të shtunën me erëra të forta deri në...
Shqipëria heq vizat me shtetin me sipërfaqe “sa një lagje” e Tiranës

Shqipëria heq vizat me shtetin me sipërfaqe “sa një lagje” e Tiranës

Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin për të hequr vizat me Federatën e Shën Kristoferit (St. Kitts) dhe Nevisit. Vendimi është firmosur nga kryeministri Edi Rama dhe është bërë sot publik. Në njoftim thuhet: “Me propozimin e Kryeministrit dhe ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, Këshilli i Ministrave vendosi miratimin e marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të...
U vra nga babai pasi doli natën me shoqet, ky është mesazhi i fundit i dërguar nga 20 vjeçarja shqiptare

U vra nga babai pasi doli natën me shoqet, ky është mesazhi i fundit i dërguar nga 20 vjeçarja shqiptare

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Adelaide të Australisë, ku babai shqiptar ka vrarë vajzën e tij 20 vjeçare. Petrit Lekaj u arrestua nën akuzën e vrasjes së vajzës së tij e cila u gjet e vrarë në makinën e saj të dielën, ndërsa babai 49-vjeçar ishte aty pranë, i lyer me gjak. Pas hetimeve,...
48 vjeçari thyen rekordin e ri botëror, qëndron ulur në WC për 116 orë

48 vjeçari thyen rekordin e ri botëror, qëndron ulur në WC për 116 orë

Jimmy De Frenne është 48 vjeçari belg i cili ka vendosur një rekord të ri botëror: ai ka qëndruar ulur në një WC për plot 116 orë. WC ishte e vendosur në mes të një lokali i cili ka qëndruar gjatë gjithë kohës i hapur në mënyrë që 48 vjeçari të takohej me familjarët. Jimmy...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format