Bjond me sy blu, Drake prezanton për herë të parë djalin që ja fshehu botës


Drake ka publikuar për here të parë foto të djalit të tij, që tashmë është 2 vjeç, Adonis Graham. Reperi kanadez i ndau këtë foto të djalit, së bashku me disa foto të pjestarëve të tjerë familjes dhe bashkangjitur me to shkruan një mesazh sensibilizimi për këtë kohë të vështirë që të gjithë po kalojmë.

Ajo që është më e rëndësishme në këto moment është që të lidhemi me dritën tonë të brendshme. Ne e kemi fuqinë që ta bëjmë këtë, na duhet që të lidhemi me njerëzit dhe gjërat që na japin lumturi. Sapo të filloni të mbi mendoni apo të keni frikë, menjëherë çojeni mendjen tek diçka e bukur…E qeshura është ilaçi më I mirë, por edhe e qara mund t’ju ndihmojë. Mos e paragjykoni këtë. Nuk jeni kurrë vetëm, nëse duhet t’ja kujtoni vetes, kërkoni për ndihmë dhe do ju vijë…Duhet të keni besim. Keni një zemër të madhe dhe kjo është dhurata më e mirë që ju është bërë. Nuk mund ta kontrolloni gjithmonë atë që ju rrethon, por fokusohuni tek ajo që doni vërtetë të ndjeni dhe gjithçka do shkojë në rregull. Më mungon familja ime e bukur dhe miqtë e mi, mezi e pres ditën që do të ribashkohemi. Deri atëherë ju lutem mbajini dritat ndezur.”- shkruan Drake ndër të tjera.

 

View this post on Instagram

 

What is most important for you right now is to connect to your own inner light. This will create the biggest opening of all. Trust that you have all of the power within to make this happen, and in order to do that connect to the people and things that bring you a lot of joy. When the mind starts to move into overthinking or fear, shift your attention right away to something bright. It doesn’t matter what has happened in the past or what is happening around us now, you can always make the choice to break free of the wheel of suffering and panic and open up to your own light. We are powerful manifestors , so once you make the choice in the moment to shift your awareness to something good, it will show you in your reality. Be conscious, especially right now of fears coming in from others, and recognize that not everything should be held by you. Laughter is your best medicine, but tears can also be a powerful release. Let go of any judgment you may have around that. Remember that you are never alone, and if you need to be reminded of that ask for support and it will show up. Everything comes down to intention, and even though there are conflicting energies circling around us you must KNOW…It will rebuild. But in order for that to happen, you have to do exactly that. Trust. You have the biggest heart and that is your greatest gift. It’s impossible to always control your surroundings, but when you shift the focus to how you want to feel, everything will conspire to assist you. I love and miss my beautiful family and friends and I can’t wait for the joyful day when we are all able to reunite. Until then please keep your lights on. 🤍

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Aubrey Graham, në një prej fotove shfaqet duke e mbajtur të birin në krah, ndërkohë që në një moment tjetër Adonis është duke qëndruar përkrah tij dhe mamasë,Sophie Brussaux. Kjo e fundit e solli në jetë djalin e Drake në tetor të 2017-ës, megjithatë reperi e mbajti të fshehtë këtë për gati dy vite. Në momentin kur u zbulua që ai ishte babi i djalit, kanadezi tha se nuk po fshihte të birin nga bota, por botën nga ai. /News31.al

Bjond me sy blu, Drake prezanton për herë të parë djalin që ja fshehu botës

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in