Kryeministri i dështuar refuzon të shohë alternativën më të mirë. Është koha për të ecur drejt Europës, me gjeneratën tjetër të udhëheqësve të Shqipërisë

Kryeministri i dështuar refuzon të shohë alternativën më të mirë. Është koha për të ecur drejt Europës, me gjeneratën tjetër të udhëheqësve të Shqipërisë

“Shqipëria në duart e të rinjve, merrni fatet e vendit në dorë”. Ky ishte lajtmotivi i takimit të sotëm të kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi me të rinjtë e “LRI” . Nëse ka një gjë të sigurtë në realitetin social dhe politik ku jetojmë është se të rinjtë janë e ardhmja e... ...
Ofroj redaktim falas për “masakrën” që i bëjnë anglishtes VIP-at shqiptarë

Ofroj redaktim falas për “masakrën” që i bëjnë anglishtes VIP-at shqiptarë

Puna e shqiptarëve me gjuhët e huaja është shumë interesante. Nëse në fillim ishin të pakët ata që dinin anglisht, ca më shumë italisht e ndoshta rusisht, me kalimin e viteve gjuha e huaj nuk ishte më një cilësi e rrallë tek njerëzit. Arsimimi dhe kurset kanë bër pjesën e vet, por të paktën dy... ...
Sondazhi/ 74% e shqiptarëve nuk do e falnin tradhëtinë as për këto arsye

Sondazhi/ 74% e shqiptarëve nuk do e falnin tradhëtinë as për këto arsye

Tradhëtia është një çështje sa delikate, aq edhe e ndërlikuar. Shumë persona e konsiderojnë si veprimin që i jep menjëherë fund marrëdhënies me dikë, ndërsa për të tjerë edhe falet. Nisur nga mendimi i Armina Mevlanit, ne bëmë një artikull ku treguam të gjitha arsyet që çojnë drejt humbjes së besnikërisë. Disa prej tyre përfshijnë... ...
(Video) Një tjetër firmë e njohur ndërkombëtare zgjedh Luana Vjollcën

(Video) Një tjetër firmë e njohur ndërkombëtare zgjedh Luana Vjollcën

Surprizat nga Luana Vjollca nuk kanë të mbaruar. Vetëm 2 javë më parë, ajo publikoi “Locos”, bashkëpunimin me artistin ndërkombëtar Jay Santos, i cili rezultoi i suksesshëm dhe numëron më shumë se 2.6 milionë klikime. Për imazhin e saj në klip, u kujdes dhe një ndër stilistët më të njohur në botë, Philipp Plein. Nuk... ...
Nisur nga Armina Mevlani, ka disa arsye që çojnë drejt tradhëtisë por a do e falnit?

Nisur nga Armina Mevlani, ka disa arsye që çojnë drejt tradhëtisë por a do e falnit?

Ditën e sotme, Armina Mevlani shprehu një mendim mbi tradhtinë që nuk e dëgjojmë shpesh. Ajo ka treguar se dhe mund ta falte, pasi nuk ndodh gjithmonë si pasojë e mungesës së dashurisë. Në fakt ka shumë të drejtë, pasi mungesa apo “mbarimi” i ndjenjës mes çiftit është vetëm një ndër arsyet që çon në... ...

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in